سوالات متداول

سوالات متداول کاربران هاست و دامین

در این صفحه سوالات متداولی که کاربران در هنگام سفارش یا انتخاب سرویس با آن مواجه می شوند مطرح شده است. در صورتی که در مورد سرویسهای فعلی خود مشکلی دارید با بخش پشتیبانی مطرح کنید. کارشناسان فنی پرشین تولز همیشه آماده پاسخ به سوالات شما هستند.

سوالات ثبت دامنه

 • منظور از ثبت دامنه چیست؟

  هر نام اینترتی به یک وب سایت اختصاص دارد که لازم است از سمت شما و از طریق یک شرکت ثبت کننده به نام شما ثبت شود. در نام دومین می توان از حروف، اعداد و – استفاده کرد. دامنه‌های بین المللی با پسوندهای متنوع com ، net ، org و … ثبت می شوند. دومین های ملی با پسوند ir به نمایندگی پرشین تولز و از از طریق مرکز تحقیقات فیزیک نظری (ایرنیک) ثبت می شوند.

 • پس از expire شدن یک دامنه، چه اتفاقی برای آن می افتد؟

  از آنجاییکه فرایند ثبت و تمدید دامنه به صورت اتوماتیک و از سوی ثبت کننده دامنه انجام می شود، به همین دلیل دامنه در موعد انقضای آن غیر فعال خواهد شد. معمولا تا چند روز بعد از این تاریخ، تمدید دامین از طرف نمایندگی ثبت دومین (پرشین تولز) امکان پذیر است. پس از دوره حدود یک ماهه ممکن است دامنه با هزینه بالاتری قابل تمدید باشد و پس از گذشت حدود 45 روز تا 2 ماه ممکن است دامنه آزاد شده و یا توسط شخص دیگری به ثبت برسد.

 • انتقال دامنه از ثبت کننده دیگری به چه صورتی است؟

  برای انتقال دامنه خود به پرشین تولز، تنها لازم است از ثبت کننده فعلی کد انتقال یا EPP Code یا Authorization Code گرفته و از آنها بخواهید تا دامنه را Unlock کنند.

 • منظور از کد انتقال یا EPP Code چیست؟

  کدی که برای انتقال دامنه ها لازم است در لحظه انتقال از آن مطلع باشید. این کد از طرف ثبت کننده فعلی باید اعلام شود.

 • برای ثبت دامنه ir چه باید کرد؟

  برای ثبت دامنه ir لازم است ابتدا در ایرنیک شناسه کاربری ایجاد کرده و هنگام سفارش دامنه ir شناسه خود را اعلام کنید. چنانچه قبلا شناسه ایجاد کرده باشید میتوانید از همان شناسه برای ثبت دامنه جدید استفاده کنید.

 • برای ثبت دومین .co.ir چه باید کرد؟

  اشخاص حقوقی میتوانند درخواست ثبت دامنه “.co.ir” نمایند، بدین منظور لازم است شناسه به نام شرکت باشد و مدارک ثبتی شرکت نیز در صورت درخواست ایرنیک برایشان ارسال شود.

 • پس از expire شدن یک دامنه ، چه اتفاقی برای آن می افتد؟

  از آنجاییکه فرایند ثبت و تمدید دومین به صورت اتوماتیک و از سوی ثبت کننده دامنه انجام می شود، به همین دلیل دومین در موعد انقضای آن غیر فعال خواهد شد. معمولا تا چند روز بعد از این تاریخ، تمدید دومین از طرف نمایندگی ثبت دامنه (پرشین تولز) امکان پذیر است. پس از دوره حدود یک ماهه ممکن است دامنه با هزینه بالاتری قابل تمدید باشد و پس از گذشت حدود 45 روز تا 2 ماه ممکن است دامنه آزاد شده و یا توسط شخص دیگری به ثبت برسد.

سوالات میزبانی وب

 • سرویس های میزبانی لینوکس چه نسخه ای از PHP را پشتیبانی می کنند؟

  سرویس های میزبانی لینوکس پرشین تولز نسخه های 5.x و 7.x را پشتیبانی میکنند.

 • سرویس های میزبانی ویندوز چه نسخه ای از ASP.net را پشتیبانی می کنند؟

  سرویس های میزبانی ویندوز پرشین تولز نسخه 4.x و ASP.net Core را پشتیبانی میکنند،

 • سایت من با وردپرس طراحی شده است، کدام میزبانی را سفارش دهم؟

  برای وب سایت هایی که با وردپرس، جوملا و یا دروپال طراحی شده اند، توصیه میکنیم میزبانی لینوکس در ایران یا میزبانی لینوکس خارج از ایران تهیه کنید.

 • برای داشتن سرویس ایمیل کدام میزبانی مناسب است؟

  میتوانید هر کدام از سرویس های میزبانی را انتخاب کند، پیشنهاد ما میزبانی لینوکس خارج از ایران است.

 • آیا میتواند پس از سفارش میزبانی، پلن آن را تغییر داد؟

  شما در طول دوره سرویس میزبانی میتوانید آن را به پلانهای های بالاتر ارتقا دهید و برای این منظور فقط مابه تفاوت هزینه دو پلان را برای مدت باقیمانده سرویس خود پرداخت خواهید کرد، اما برای تغییر به پلان پایین تر لازم است تا زمان انقضای سرویس صبر کنید و برای دوره جدید پلان مورد نظر را انتخاب کنید.

 • بر روی سرویس های میزبانی اشتراکی چه تعداد دامین می توان استفاده کرد؟

  شما می توانید به تعداد نامحدود دامین روی سرویس های میزبانی خود park یا به اصطلاح alias کنید. همه این دامینها یک وب سایت را نمایش خواهند داد. سرویسهای میزبانی اشتراکی پرشین تولز قابلیت addon-domain ندارند.

 • تفاوت سرویس میزبانی داخل ایران و خارج از ایران چیست؟

  سرویس های میزبانی داخل ایران، با توجه به اینکه در دیتاسنترهای داخلی هستند، کاربران داخلی سرعت دسترسی بسیار بالایی به آنها دارند. این تفاوت سرعت در دسترسی برای کاربران داخلی تا چندین برابر محسوس است. از طرفی سرویسهای میزبانی خارج از ایران در بهترین دیتاسنترهای بین المللی با سطح اطمینان و دسترسی بسیار بالایی قرار دارند.

سوالات عمومی

 • پشتیبانی سرویسهای پرشین تولز به چه صورت است؟

  پشتیبانی سرویسهای پرشین تولز به صورت 24 ساعته از طریق پنل پشتیبانی پرشین تولز امکان پذیر است. هر کدام از مشتریان، با استفاده از آدرس ایمیلی که سرویس خود را خریداری کرده اند و یک کلمه عبور که هنگام خرید در اختیار آنان قرار گرفته است، می توانند وارد این سیستم شده و وضعیت سرویسها و حساب مالی خود را کنترل کنند. سریعترین و مطمئن ترین شیوه ارتباط با مشتریان و ارائه خدمات پشتیبانی پنل پشتیبانی پرشین تولز است.

بیشتر با پرشین‌تولز

درباره توسعه وب، سرویسهای اینترنتی، تکنولوژی و فناوری بیشتر بدانیم