روش‌های متفاوتی برای گرفتن اسکرین‌شات از تمام صفحه یا بخشی ازآن درسیستم عامل های مختلف وجود دارد که کمی در مورد آنها توضیح دادیم در این مطلب روش‌های گرفتن اسکرین‌شات درسیستم عامل مک را که اکثرا به وسیله میانبرهای ترکیبی انجام می‌شود آموزش می دهیم .

عکس گرفتن از تمام صفحه

برای این کار کافی‌ست صفحه را خالی کرده و بخش‌هایی که می‌خواهید را باقی بگذارید. سپس کلید‌های Command + Shift + 3 را با هم بفشارید. اگر صدای دستگاه باز باشد یک افکت صوتی شاتر دوربین خواهید شنید که نشان دهنده انجام کار است.

حالا اگر به صفحه دستکتاپ خود نگاه بندازید، فایل اسکرین‌شات که در ادامه اسمش تاریخ روز را دارد خواهید دید. در OS X این نام با ترکیب Picture # ثبت می‌شود که عبارت # در اولین عکس ۱ بوده و به ازای هر عکس بر روی دستکتاپ به اسم یک شماره اضافه می‌شود.

بخشی از صفحه را ثبت کنید

برای این کار باید کلیدهای ترکیبی Command + Shift + 4 را به جای مورد قبلی بزنید.

بعد از انجام این کار موس به صورت یک نشانه در خواهد آمد که می‌تواند آن را به شکل مستطیل یا مربع به دور جایی که می‌خواهید عکس بگیرید بکشید.

اگر در میانه‌ی کار پشیمان شدید، کافیست کلید Escape را بزنید تا عملیات متوقف شود. اگر هم که به کار ادامه دهید بعد از کشیدن و رها کردن موس دوباره صدای شاتر را خواهید شنید.

عکاسی از یک پنجره خاص

این کار با همان میانبر ترکیبی Command + Shift + 4 انجام می‌شود با این تفاوت که بعد از انجام این کار باید اسپیس را بعد از زدن کلیدها بزنید تا بتوانید بین پنجره‌ها سوییچ کنید.

با بردن موس روی پنجره مورد نظر کادری به دور آن نشان داده خواهد شد تا بدانید قرار است از کدام پنجره عکس گرفته شود. با کلیدهای Command+Tab می‌توانید پنجره مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس با کلیک عکس گرفته خواهد شد.

ذخیره اسکرین‌شات در حافظه موقت

و درآخر اگر می‌خواهید اسکرین‌شات بر روی دستکتاپ ثبت نشود و با ذخیره در کلیپ‌بورد بتوانید آن را در برنامه‌های مختلف پِیست کنید، بهتر است چهار کلید Command + Control + Shift + 3 یا ۴ را بسته به حالت‌هایی که در بالا گفتیم بفشارید. تمام مراحل کاملا شبیه به سه حالت بالا انجام خواهد شد با این تفاوت که در آخر کار، عکس در حافظه ذخیره می‌شود.

در آخر می‌توانید با کلیدهای Command + V یا با رفتن به Edit > Paste در هر برنامه‌ای که از این قابلیت پشتیبانی کند -مانند ورد یا برنامه‌های ویرایشگر تصویر، عکس ثبت شده را پیاده کنید.

یک پاسخ بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.