تا به حال شده جایی بروید و بخواهید، نظر خود در مورد مکان مورد نظر را با دیگران به اشتراک گذاشته و از خوبی‌ها و بدی‌هایش بگویید؟ خب، نقشه گوگل این قابلیت را برای کاربران خود در نظر گرفته است و این می‌تواند، شامل هر چیزی حتی مناطق دیدنی شود. شما می‌توانید، اطلاعاتی که به عنوان نظر (Review) در نقشه گوگل اضافه می‌کنید را ویرایش یا حتی پاک هم کنید.

در پست امروز، ما از گذاشتن نظر تا ویرایش و پاک کردن آن را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه نظر دادن در نقشه گوگل

یکی از امکانات گوگل مپس امکان ثبت نظر در نقشه است. شما می توانید نظر خود در مورد مکانهایی که قبلا بازدید کرده اید را در نقشه گوگل ثبت کنید. هم چنین می توانید اطلاعاتی در مورد آن مکان از جمله آرام یا شلوغ بودن محیط، زیبا یا خاطره انگیز بودن آن، بافت قدیمی یا مدرن آن مکان و … را ثبت کنید. توجه کنید که ارائه این اطلاعات کاملا رایگان و داوطلبانه بوده و گوگل هیچ هزینه ای بابت آن به شما پرداخت نخواهد کرد.

نحوه نظر دادن در نقشه گوگل به گونه ای طراحی شده است که همه نظرات به صورت عمومی و قابل مشاهده برای تمامی افراد است. در Googe Maps، شما امکان ثبت نظر به شکل مخفیانه یا نامحسوس را ندارید. سایر اطلاعاتی که دیگران در موقع نظر دادن شما در نقشه گوگل مشاهده می کنند، به صورت زیر هستند:

  • نام شما که در هنگام فعال سازی اکانت گوگل خود ثبت نموده اید.
  • همه کامنت هایی که در نقشه گوگل به عنوان نظر ثبت کرده اید.
  • عکسهایی که به گوگل مپس اضافه نموده اید.

نحوه نظر دادن در نقشه گوگل با استفاده از کامپیوتر

ابتدا از هر وب سایت مرتبط با گوگل به حساب گوگل خود وارد شوید. ایمیل خود را وارد کرده و به حساب کاربری خود بروید. اگر حساب کاربری در گوگل ندارید، لازم است که یک ایمیل در گوگل ایجاد کنید.

گوگل مپ را در مرورگر خود باز کرده و در فیلد “جستجوی Goolge Maps” مکان مورد نظر خود را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن مکان مورد جستجو در نقشه گوگل، از فیلد افزودن برچسب ( write a review) نظر خود را اضافه کنید. برای امتیاز دادن به مکان نیز بر روی ستاره ها کلیک کرده و امتیاز دهید.

در هنگام ثبت نظر به نکات زیر توجه داشته باشید، براساس الگوریتم های گوگل، نظرات بی پایه و اساس، نامناسب  و بدون اعتبار حذف می شوند. هم چنان کامنت ها از لحاظ اسپم بودن بررسی شده و در صورت بدون مشکل بودن منتشر می شوند. دقت کنید نظراتی که توسط ربات نگارش شده اند نیز نوعی اسپم به حساب می آیند. نظرات دروغی اعتباری برای گوگل ندارد. بنابراین حذف خواهند شد. توجه داشته باشید که نظرات و عکسهای ارسالی شما بعد از منتشر شدن قابل ویرایش هستند.

نحوه نظر دادن در Google Map با استفاده از اندروید، آی او اس (آیفون و آیپد)

  • در دستگاه (موبایل، تبلت و …) اندرویدی خود یا در آیفون و آیپدتان به دنبال آیکون Googe Maps بگردید و آن را باز کنید.
  • مکان مورد نظر را در نقشه گوگل جستجو کرده و آن را پیدا کنید.
  • بر روی نام یا آدرس مکان تپ کرده تا اطلاعات آن باز شود.
  • در بالای صفحه به دنبال بخش نظر (Review) بگردید.
  • در صفحه مورد نظر به دنبال 5 ستاره خالی بگردید تا آن را پیدا کرده و با توجه به تجربه ی خود از بازدید، به مکان امتیاز دهید.
  • در این حالت می توانید نظرات خود را نیز ثبت کنید.

نظرات شما تا زمانی که خودتان قصد حذف آن را نداشته باشید، باقی خواهند ماند.

نحوه ویرایش یا حذف کردن نظر ارسال شده

ابتدا لازم است که بخش نظرات خود را پیدا کنید. به این منظور مسیرهایی که قبلا در مورد نقشه گوگل اعلام شد را طی کرده تا نظرات را مشاهده نمایید. در سمت بالای صفحه، منوی گوگل مپس را پیدا کنید. مکانهایی که قبلا شما برای آنها کامنت گذاشته و نظر ارسال کرده اید در بخش “Reviews” نمایش داده می شود. در این بخش می توانید نظرات را مشاهده یا ویرایش کنید به این ترتیب که از گزینه بیشتر “more” استفاده کرده و نسبت به ویرایش یا حذف نظرات خود اقدام کنید.

برای مشاهده مکانها نیز می توانید از گزینه “Contribute” استفاده کنید. در صورتی که تمایل به اشتراک گذاری مطالب و یا مکان ها دارید، لازم است از بخش “Share” یا همان به اشتراک گذاری استفاده کرده و مطالب خود را با سایرین به اشتراک بگذارید.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *