فهرست ارزشمند‌ترین برند‌ها از دیدگاه «اینتربرند» یکبار دیگر منتشر شده است و کمپانی اپل برای پنجمین سال متوالی موفق شد در صدر این فهرست و بالاتر از نام‌های پر آوازه‌ای مانند گوگل و مایکروسافت بایستد. همچنین از کوکاکولا، آمازون، سامسونگ، تویوتا، فیس‌بوک، مرسدس بنز و IBM می‌توان به عنوان دیگر برندها‌یی یاد کرد که به ترتیب جایگاه‌های چهارم تا دهم فهرست مذکور را تصاحب کرده‌اند.

به گزارش MacRumors اینتر‌برند به صورت معمول ارزش و قدرت یک برند در بازار را بر مبنای سه شاخصه اصلی محاسبه می‌کند و این شاخصه‌ها عبارت هستند از:

  • عملکرد مالی سرویس‌ها و محصولات هر برند
  • تاثیری که یک برند بر مشتریان خود و انتخاب‌های آنها می‌گذارد
  • توانایی برند در عرضه و فروش محصولات با قیمت بالا و همچنین داشتن حاشیه‌ی سودی قابل توجه و مطمئن

سال گذشته اینتربرند گفته بود، اکو سیستم اپل یکی از فاکتورهای کلیدی بوده است که سبب ارزشمندی برند این شرکت شده. در اصل سازگاری و هماهنگی بالا میان سخت‌افزار‌ها و نرم‌افزارهای کمپانی کوپرتینویی محصولات آنها را منحصر به فرد کرده و باعث شده کاربران علیرغم قیمت‌های نسبتاً زیادشان بازهم تمایل به خرید آنها داشته باشند و با آغوش باز بپذیرندشان.

همچنین اینتربرند می‌افزاید، ارزش برند اپل از سال گذشته تا به امروز رشدی ۳ درصدی را شاهد بوده که البته این میزان در قیاس با برخی از دیگر برندها بسیار اندک و ناچیز است. برای مثال، فیس بوک برای دومین سال متوالی رشدی چشم‌گیر داشته و ۴۸ درصد به ارزش برندش افزوده شده، ضمن اینکه این مقدار برای آمازون، ادوبی، آدیداس و استارباکس به ترتیب برابر با ۲۹، ۱۹، ۱۷ و ۱۶ درصد بوده است.

در فهرستی که در بالا از آن سخن گفتیم، ارزش برند اَبَر کمپانی ساکن کوپرتینو ۱۸۴ میلیارد دلار تخمین زده شده و در جایگاه دوم نیز گوگل با برندی ۱۴۱ میلیارد دلاری ایستاده است. اینتربرند می‌گوید در میان ۱۰۰ برند برتر جهان صنعت خودروسازی با ۱۶ برند چشم‌گیرترین حضور را دارد و بعد از آن نوبت به شرکت‌های تکنولوژی می‌رسد که ۱۵ برند از بین‌شان در این جمع حضور یافته‌اند.

یک پاسخ بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید