هر کسب و کاری برای آن که بتواند نام خود را در ذهن کاربران ماندگار کند، از لوگو استفاده می کند. در واقع لوگو با توجه به این که بصری و گرافیکی است، در ذهن کاربران می ماند. تا جایی که ممکن است کاربران نام کسب و کار شما را فراموش کنند، اما اگر لوگوی شما را دیده باشند آن را تا مدت ها در ذهن خود نگه می دارند. طراحی لوگو گاهی اوقات هزینه های سنگینی دارد و ممکن است برای افرادی که تازه یک سایت یا صفحه خود در شبکه های اجتماعی را شروع کرده باشند، به صرفه نباشد. به همین دلیل این دسته از کاربران به دنبال راه کاری برای طراحی ارزان لوگو هستند! ما در این مقاله به بررسی 25 ابزاری که در زمینه طراحی لوگو رایگان به شما کمک می کنند، می پردازیم. پس اگر نیاز به لوگو دارید و نمی خواهید برای آن هزینه کنید، در این مقاله ما را همراهی کنید.

طراحی لوگو چیست و چه اهمیتی دارد؟

هر کسب و کاری برای آن که بتواند خود را به کاربران معرفی کند، به نوعی امضا نیاز دارد! امضای هر سایت، کسب و کار یا حتی صفحات مختلف در شبکه های اجتماعی لوگوی آن ها هستند. همان طور که امضای هر شخص منحصر به فرد است، امضای هر سایت که همان لوگوی سایت است هم منحصر به فرد است. به طراحی امضای آنلاین (لوگو) هر کسب و کاری طراحی لوگو گفته می شود. طراحان گرافیک با تسلط کامل بر استانداردهای طراحی لوگو برای شما لوگو طراحی می کنند اما مشکلی که وجود دارد، هزینه طراحی لوگو است. گاهی اوقات هزینه طراحی لوگو تا چندین میلیون تومان است و این هزینه برای کسب و کارهای نوپا اصلاً به صرفه نیست. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم کسب و کار های تازه کار به جای آن که چندین میلیون برای طراحی لوگو هزینه کنند، آن را در بخش های دیگر کسب و کار خود صرف کنند.

آیا واقعاً داشتن لوگو برای کسب و کار ضروری است؟ پاسخ این سوال بسیار ساده و البته مثبت است! به نظر شما آیا امکان دارد که یک فرد امضای منحصر به فرد خود را نداشته باشد؟ قطعاً خیر. بنابراین طراحی لوگو برای هر کسب و کاری ضروری است و ما برای کسب و کار های نوپا، استفاده از سایت های طراحی لوگو رایگان را پیشنهاد می کنیم.

20 سایت برتر در زمینه طراحی رایگان لوگو

اگر شما هم یک کسب و کار نوپا دارید و برای طراحی لوگوی خود بودجه کافی ندارید یا نمی خواهید هزینه کنید، بهتر است از سایت های طراحی لوگو رایگان استفاده کنید. سایت های مختلفی در این زمینه وجود دارند که هر یک از آن ها امکانات مختلفی در اختیار شما قرار می دهند اما جالب است بدانید، بسیاری از آن ها لوگو های حرفه ای و استاندارد در اختیار شما قرار می دهند. از طرف دیگر، در اکثر این ابزار ها می توانید لوگوی انتخابی را شخصی سازی کنید و آن را متناسب با نیاز خود استخراج کنید. در این بخش قصد داریم به بررسی 20 سایت برتر در زمینه طراحی لوگو رایگان بپردازیم:

وب سایت Tailor Brands

یکی از بهترین سایت ها در زمینه طراحی لوگو رایگان که کمک زیادی به شما می کند تا بتوانید لوگو را متناسب با کسب و کار خود طراحی کنید، سایت Tailor Brands است. هنگامی که وارد این سایت می شوید، این سایت از شما سوالاتی در زمینه کسب و کارتان می کند و در نهایت، یک لوگو به شما تحویل می دهد. این لوگو متناسب با کسب و کار شما است که البته طرح نهایی نیست! این سایت ابزاری برای ویرایش لوگو در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید لوگو را متناسب با نیاز خود تغییر دهید. در نهایت که لوگوی شما نهایی شد، به راحتی می توانید لوگوی خود را با فرمت های مختلف و بالاترین کیفیت دانلود کنید.

وب سایت Canva

اگر جزء افرادی هستید که کمی با گرافیک و تولید محتوای شبکه های اجتماعی آشنایی دارید، حتماً نام کانوا به گوشتان خورده است. یکی از سایت های معروف و حرفه ای که اخیراً رایگان شده است، این وب سایت است که در زمینه طراحی های گرافیکی فایل های آماده در اختیار شما قرار می دهد. یکی از بخش های مهم این سایت، بخش طراحی لوگو است؛ در این بخش شما می توانید لوگو های رایگان و پولی مختلفی را مشاهده کنید و آن را متناسب با نیاز خود شخصی سازی کنید. یکی از قابلیت های بسیار جالب این ابزار، امکان آپلود وکتور های دلخواه خود است. در واقع شما می توانید لوگوهای موجود در این سایت را با استفاده از وکتورهای شخصی خود استفاده کنید.

وب سایت Free Logo Design

یکی دیگر از سایت هایی که امکانات خوبی برای طراحی لوگو رایگان در اختیار شما قرار می دهد، سایت Free Logo Design است. با استفاده از این سایت به راحتی می توانید لوگوی مورد نظر خود را با استفاده از المان های مختلف طراحی کنید. روش کار با این سایت به این گونه است که شما ابتدا نام شرکت خود را وارد می کنید؛ سپس این سایت به شما دسته های مختلفی از لوگو را نمایش می دهد که هر کدام از آن ها شامل هزاران لوگو است.  سپس با اعمال تغییرات به راحتی می توانید لوگوی مورد نظر خود را طراحی و دانلود کنید. البته این سایت محدودیتی دارد؛ اگر بخواهید لوگو را با کیفیت متوسط دانلود کنید رایگان است اما اگر بخواهید لوگو را با حداکثر کیفیت دانلود کنید، باید 59 دلار بابت آن پرداخت کنید.

وب سایت Graphic Springs

یکی دیگر از ابزار هایی که به شما امکان ساخت رایگان لوگو را می دهد، وب سایت Graphic Springs است. با استفاده از این وب سایت شما می توانید لوگو را متناسب با نام سایت خود بسازید. برای این کار ابتدا باید نام شرکت یا سایت خود را در این سایت وارد کنید، سپس از میان دسته های پیشنهاد یکی از آن ها را انتخاب کنید. مانند ابزار های قبلی، در هر دسته هزاران لوگو در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید یکی از آن ها را انتخاب و شخصی سازی کنید. البته لازم به ذکر است که تنها فرآیند ساخت لوگو رایگان است اما برای دانلود آن باید مبلغ 19.99 دلار پرداخت کنید. بنابراین اگر نیاز به دانلود لوگو دارید، شاید ابزار های دیگر برای شما مناسب تر باشند.

وب سایت LogoMakr

اگر نیاز به یک ابزار حرفه ای برای ساختن یک لوگو از صفر تا صد دارید، این ابزار گزینه مناسبی است. با استفاده از این ابزار به راحتی می توانید اجزای مختلف را در کنار هم قرار دهید و با نوشتن نام کسب و کار خود، یک لوگوی زیبا طراحی کنید. مزیت استفاده از این ابزار نسبت به ابزار های دیگر، امکان شخصی سازی کامل آن و طراحی دلخواه از صفر تا صد است. متاسفانه این ابزار هم فایل خروجی را با کیفیت متوسط تحویل شما می دهد و اگر بخواهید نسخه با کیفیت آن را دانلود کنید، باید 19 دلار پرداخت کنید. البته کیفیت متوسط آن هم قابل قبول است و می توانید از آن در سایت خود استفاده کنید.

وب سایت Online Logo Maker

یکی دیگر از ابزارهای کاربردی در زمینه طراحی لوگو رایگان، سایت Online Logo Maker است. با استفاده از این ابزار به راحتی می توانید یک لوگوی حرفه ای برای کسب و کار خود طراحی کنید. این ابزار علاوه بر وجود هزاران طراح و المان، به شما صدها فونت ارائه می کند که می توانید نام شرکت خود را با فونت دلخواه خود بر روی آن قرار دهید. یکی از قابلیت های کاربردی این ابزار، امکان آپلود وکتور دلخواه است که با استفاده از آن می توانید وکتور هایی که از سایت های دیگر دانلود می کنید را در لوگوی خود به کار ببرید. در نسخه پرمیوم این ابزار قابلیت های بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد که به راحتی می توانید لوگوی زیبا تری طراحی کنید. همچنین در نسخه پرمیوم این ابزار، امکان دانلود فایل لوگو با کیفیت بالا وجود دارد.

در مقاله بعدی به بررسی ادامه این ابزارها می پردازیم.

طراح گرافیک و وب‌سایت، متخصص تولید محتوای حرفه‌ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، سئو

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *