فروشگاه‌های اینترنتی یکی از پرمخاطب‌ترین رسانه‌های آنلاین را تشکیل می‌دهند و کاربران زیادی برای خرید محصول یا خدمات به چنین سایت‌هایی مراجعه می‌کنند. ووکامرس یکی از فروشگاه‌سازهای بسیار قدرتمند است که با استفاده از آن قادر به راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خود خواهید بود.داشتن روحیه همکاری‌ در وبسایت یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین شکل‌گیری کسب‌وکارهای آنلاین را تشکیل می‌دهند و در دنیای امروز کارهای تیمی موفق‌تر از کارهای فردی هستند. در فروشگاه‌های آنلاین این همکاری کاملا احساس می‌شود ، این همکاری از مرحله جذب کاربران تا فرآیند تحویل محصول به مشتریان نیز ادامه دارد. تهیه محصولات یک فروشگاه به کمک برندها و کسب‌وکارهای دیگر تامین می‌شود و در نهایت توسط وبسایت فروشگاهی‌ که شما راه‌اندازی کرده‌اید، به فروش می‌رسد. یکی از مهم‌ترین مواردی که سبب شکل‌گیری همکاری‌های جدید می‌شود، نمایش برندهای تجاری معروف در حوزه کسب‌وکار شما به کاربران سایت است. در این مقاله قصد داریم به بررسی و معرفی یک افزونه کاربردی برای وردپرس بپردازیم که با استفاده از آن قادر به نمایش برند تجاری محصولات فروشگاه ووکامرسی خود خواهید بود.

افزونه Perfect WooCommerce Brands

افزونه Perfect WooCommerce Brands یک افزونه حرفه‌ای و کاربردی برای ووکامرس است که با استفاده از آن قادر به نمایش برند تجاری محصولات در فروشگاه ووکامرسی خود خواهید بود. این افزونه کاربردی در مخزن وردپرس به ثبت رسیده‌ است و توانسته از میان +۱۰,۰۰۰ نصب خود امتیاز ۴/۹ از ۵ را به خود اختصاص دهد.

نصب و راه‌اندازی افزونه Perfect WooCommerce Brands

برای استفاده از این افزونه ابتدا اقدام به دانلود افزونه و نصب آن در سایت وردپرسی خود کنید؛ البته توجه داشته باشید که باتوجه به توسعه این افزونه بر پایه ووکامرس، پیش از نصب این افزونه باید اقدام به پیکربندی افزونه در سایت وردپرسی خود کنید. پس از نصب بخشی به نام Brands در صفحه تنظیمات ووکامرس نمایان می‌شود که از طریق بخش ووکامرس> پیکربندی در دسترس است. با ورود به این بخش تمامی تنظیمات این افزونه برای شخصی‌سازی نمایش در سایت در دسترس شما خواهد بود.

Brands settings

در این بخش تمامی تنظیمات افزونه در دسترس است که می‌توانید نوع نمایش آن را در سایت خود شخصی‌سازی کنید.

 • Slug: در این بخش می‌توانید برای پیوندهای یکتای مربوط به برندهای خود یک پیشوند جهت نمایش در بخش URL انتخاب کنید.
 • Show brand description: در این بخش می‌توانید نمایش توضیحات برای برندهای واردشده را مشخص کنید.
 • Single product tab: با انتخاب این گزینه می‌توانید برندها را در صفحه محصولات خود نیز نمایش دهید.
 • Show brands in loop: در این بخش باید نوع نمایش برندهای خود را مشخص کنید؛ برندها می‌توانند با لینک یا لوگوی آنها نمایش داده شوند.
 • Show brands in single product: در این بخش می‌توانید نوع نمایش برند را در صفحه محصولات فروشگاه ووکامرس خود مشخص کنید.
 • Brand logo size: در این بخش می‌توانید سایز لوگوهای واردشده در بخش برندها را شخصی‌سازی کنید.
 • Brand position: در این بخش می‌توانید محل نمایش لوگوی برندها را مشخص کنید.

Tools

در این بخش برخی از ابزارهای افزونه در دسترس است که به شما در نمایش لوگوی برندها کمک می‌کند.

 • Import brands: با استفاده از این بخش می‌توانید برخی از برندهای پیش‌فرض موجود در افزونه را در سایت خود نمایش دهید و اقدام به شخصی‌سازی آنها کنید.
 • Dummy data: با استفاده از این گزینه نیز می‌توانید برندهای قبلی که در گذشته و در فروشگاه شما فعال بوده است را در سایت ایمپورت کنید.
 • System status: با استفاده از این گزینه می‌توانید وضعیت سیستم افزونه و عملکرد آن را مشاهده کنید.

نحوه اضافه کردن برندها به فروشگاه

در مرحله قبل به بررسی تنظیمات و نحوه شخصی‌سازی افزونه وردپرس پرداختیم اما در ادامه قصد داریم به نحوه اضافه کردن برندهای دلخواه و موردنظر در فروشگاه‌ساز ووکامرس بپردازیم. برای اینکار کافی است وارد بخش محصولات> Brands شوید! در این بخش چند فیلد پیش‌روی شما است که باید آنها را متناسب با برند خود تکمیل کنید.

Add New Brand

با استفاده از این بخش می‌توانید یک برند جدید به فروشگاه خود اضافه کنید.

 • نام: در این بخش نام یا عنوان برند موردنظر خود را وارد کنید.
 • نامک: در این بخش می‌توانید URL برند موردنظر خود ایجاد کنید.
 • Parent Brand: اگر قصد نمایش برند خود به عنوان یک برند فرزند یا زیربرند یک برند دیگر انجام دهید، کافی است در این بخش برند اصلی و والد را انتخاب کنید.
 • توضیح: در این بخش باید توضیحاتی را راجع به برند ایجاد شده درج کنید.
 • Brand logo: در این بخش باید لوگوی مربوط به برند موردنظر خود را انتخاب کنید.
 • Brand banner: در این بخش باید بنر مربوط به برند موردنظر خود را انتخاب کنید.
 • Brand banner link: در این بخش باید آدرس مربوط به برند موردنظر خود را انتخاب کنید.

در نهایت کافی است بر روی Add New Brand کلیک کنید تا برند موردنظر شما ساخته شود.

نتیجه‌گیری

نمایش برندهای تجاری و همکار در سایت‌های فروشگاه ارزش بسیار زیادی دارد و سبب شکل‌گیری همکاری‌های جدید با شرکت‌های و همکاران بزرگ می‌شود. در این مقاله اقدام به معرفی یک افزونه کاربردی و حرفه‌ای برای ووکامرس پرداختیم که با استفاده از آن قادر به ایجاد بخش برندهای تجاری و همکار در سایت وردپرسی و فروشگاه ووکامرسی خود خواهید بود.

طراح گرافیک و وب‌سایت، متخصص تولید محتوای حرفه‌ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، سئو

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *