اگر قصد دارید دستگاه اندرویدتان را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید می‌توانید حساب کاربری‌تان را از آنها جدا نگه‌داری کنید. خوشبختانه  سیستم عامل اندروید از حساب کاربری چندگانه پشتیبانی می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد، بدون ترس از به خطر افتادن حریم شخصی دستگاه‌ها را به اشتراک بگذارند.

حساب کاربری چندگانه در اندروید چیست؟

اگر قبلا یک سیستم ویندوزی را به اشتراک‌گذاشته باشید یا با چند اکانت کار کرده باشید، احتمالا با این مفهوم مورد نظر ما در اینجا آشنایی دارید. راه حلی که هر کس با ورود به سیستم عامل با تنظیمات و برنامه‌های شخصی خود مواجه خواهد شد. انگار در مواجهه با یک وسیله، هر کس دستگاه خود را دارد. افراد کمی هستند که از این موضوع آگاهند اما اندروید ویژگی‌های بسیار مشابهی در دل دارد تا بتوان حساب‌های کاربری مجزا ساخت.

با ورود یک اکانت گوگل دیگر، به معنای واقعی کلمه یک نمایه جدا با برنامه‌ها، تنظیمات، تصویر زمینه‌های مختلف جداگانه خواهید داشت. دقیقا مثل دو دستگاه در یک دستگاه. وقتی یک حساب کاربری جدید اضافه می‌کنید تمام مراحل یک نام حساب جدید را طی خواهید کرد. این ابزار یک امکان فوق‌العاده محسوب می‌شود. به منظور تغییر سریع بین حساب‌های کاربری همگی را در یک زمان راه‌اندازی می‌کند اما باقی را در پس‌زمینه نگه می‌دارد. بنابراین همانطور که قابل تصور است، بیشتر برنامه‌هایی که در یک حساب کاربری نصب شده‌اند، اجرا نشده و مخفی می‌مانند.

نحوه تنظیم حساب‌های کاربری در اندروید

اگر یک دستگاه مشترک در یک ناحیه دارید، تنظیم حساب کاربری جدید آسان است. شما می‌توانید در گوشی‌های اندروید ۵ به بالا و تبلت‌های ۴٫۴ به بالا این کار را انجام دهید. تبلت‌ دارای قابلیت منحصر به فرد محدود‌کننده حساب کاربری برای دستگاه‌های مشترک شده با کودکان نیز هستند.
نکته این که ممکن است تمام دستگاه‌ها این ویژگی را نداشته باشند مثلا سامسونگ آن را از تمام تلفن‌های خود حذف کرده است.
برای شروع، نوار ابزار بالای صفحه را پایین بکشید و روی آیکون چرخ‌دنده ضربه بزنید.

در اندروید ۷ و کمتر، باید به پایین پیمایش کنید و به Users وارد شوید. در اندروید ۸، Users & Accounts وجود دارد و بعد از آن شما باید وارد Users شوید و بقیه مسیر مشابه هم خواهد بود.

برای اضافه کردن یک کاربر جدید بر روی دکمه New User بزنید. یک کادر نوشته ظاهر می‌شود که از شما می‌خواهد اضافه کردن کاربر جدید را تایید کنید.

در تبلت‌ها از شما پرسیده می‌شود که می‌خواهید یک حساب معمولی اضافه کنید یا محدود شده.

در این مرحله می‌توانید انتخاب کنید که حساب کاربری جدید را در همان لحظه تنظیم کنید یا برای بعد معکول کنید. اگر تصمیم دارید همان لحظه تنظیمات را انجام دهید از حساب کاربری که استفاده می‌کنید خارج شده و به setup menu بروید.

مرحله با یک هشدار کوچک در مورد آنچه در حساب کاربری انتظار می‌رود، شروع می‌شود. وقتی مراحل را ادامه می‌دهید اساسا مثل این است که یک دستگاه جدید را از اول تنظیم می‌کنید.

از اینجا، فقط به حساب Google خود وارد شوید و موبایل را مثل همیشه تنظیم کنید.

به طور پیش فرض، تماس‌ها و پیام‌های متنی در حساب کاربری جدید غیرفعال می‌شوند. برای فعال‌سازی آن از حساب کاربری مدیر اصلی وارد شوید. و دوباره به صفحه کاربران بروید روی آیکون چرخ‌دنده کنار کاربر جدید بزنید و گزینه Turn on phone calls and SMS را فعال کنید.

چگونه بین حساب‌های کاربری سوییچ کنیم؟

برای تغییر حساب کاربری نوار رویدادها را پایین بکشید و روی گزینه user ضربه بزنید. در اندروید ۷ به پایین این در بالای نوار و در اندروید ۸ پایین قرار گرفته است.

وقتی روی آن ضربه زدید لیستی از کاربران موجود ظاهر خواهد شد، یکی را برای تغییر انتخاب کنید.

چگونه حساب کاربری را از پروفایل حذف کنیم؟

اگر به زمانی رسیدید که دیگر نیازی به حساب کاربری چندگانه نداشتید می‌توانید به راحتی حساب‌های کاربری اضافی را از بین ببرید. البته هیچ راهی برای حذف حساب کاربری مدیر وجود ندارد. بنابراین نمی‌توانید دستگاه را به کاربر جدید منتقل و به آن کاربری مدیریتی بدهید مگر اینکه کلا تنظیمات را به حالت کارخانه برگردانید. در این مواقع باید دستگاه را بازنشانی به کارخانه کنید.
توجه: فقط حساب کاربری مدیر می‌تواند دیگر کاربرها را حذف کند. با این حال، برای حذف حساب کاربری اضافی، فقط به منوی Users بروید و روی نماد cog در کنار نام کاربری ضربه بزنید.

از آنجا Remove User را انتخاب کنید.

با این گزینه حساب و کلیه داده‌های آن حذف می‌شود.

یک پاسخ بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید