استوری در بازاریابی اینستاگرام اهمیت زیادی دارد و اگر مدیریت یک کسب‌وکار اینترنتی را برعهده دارید که با استفاده از اینستاگرام محصولات یا خدمات خود را بازاریابی می‌کنید، استوری را فراموش نکنید. تعامل استوری‌ها به تعامل صفحه اینستاگرام شما کمک زیادی می‌کند و اگر بتوانید استوری‌های جذابی انتشار دهید که ریپلای خوبی بگیرید، تعامل صفحه شما تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می‌کند.

معرفی ابزارهای شناسایی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

با وجود آن‌ که آمار قبلی بر اساس بررسی تمامی کاربران اینستاگرام است، اما شاید پرسونای مشتری در صفحه اینستاگرام شما متفاوت باشد. بهترین روش برای شناسایی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام، آنالیز صفحه اینستاگرام خود است! استفاده از ابزارهای آنالیز اینستاگرام به شما ساعت‌هایی که کاربران در آن بیشترین فعالیت را دارند، معرفی می‌کند. همچنین با بررسی زمان انتشار پست‌های قبلی و بازخوردهای دریافتی از آنها نیز به شما در زمینه شناسایی بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام کمک می‌کند. در این بخش به بررسی چند ابزار کاربردی و مفید در زمینه بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام می‌پردازیم.

استفاده از ابزار آنالیز اینستاگرام (Instagram insights)

آیا مدیریت یک صفحه تجاری در اینستاگرام را برعهده دارید؟ عالی است! لازم است بدانید با داشتن یک صفحه تجاری، بهترین ابزار آنالیز اینستاگرام در دسترس شما است! Instagram insights یک ابزار کاربردی و رایگان در زمینه آنالیز صفحات اینستاگرام است که با استفاده از آن می‌توانید صفحه اینستاگرام خود را به صورت کامل آنالیز کنید؛ یکی از مواردی که با استفاده از این ابزار قادر به آنالیز هستید، ساعت فعالیت کاربران است که همان بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام است. در مقاله تحلیل صفحات اینستاگرام به آموزش کامل این ابزار پرداخته‌ایم که اگر مدیریت یک صفحه تجاری اینستاگرام را برعهده دارید، پیشنهاد می‌کنم حتماً این مقاله را بخوانید و صفحه اینستاگرام خود را آنالیز کنید. مزیت این ابزار نسبت به ابزارهای دیگر قابلیت استفاده از آن در همان اپلیکیشن اینستاگرام است و نیازی به مراجعه به سایت یا نصب اپلیکیشن‌های جداگانه ندارید.

ابزار Hootsuite Analytics

Hootsuite Analytics یک ابزار بسیار قدرتمند در زمینه آنالیز شبکه‌های اجتماعی مختلف نظیر فیسبوک، توییتر و اینستاگرام است. با استفاده از این ابزار می‌توانید پست‌هایی که بیشترین تعامل را داشته‌اند را شناسایی کنید، موقعیت جغرافیایی کاربران خود را بدانید و فعالیت‌های کاربران را بررسی کنید. این ابزار در هر پلنی که بخواهید ۳۰ روز اکانت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد اما پس از آن باید هزینه پلن را برای ماه‌های بعدی پرداخت کنید.

  • ابزار Union Metrics

شاید بتوان یکی از قدرتمند‌ترین ابزارهایی که پلن رایگان هم دارید را Union Metrics دانست. این ابزار به شما کمک می‌کند تا بتوانید میزان تعامل کاربران خود و پست‌های محبوب خود را شناسایی کنید. همچنین با استفاده از این ابزار می‌توانید اطلاعات مفیدی درباره هشتگ‌های مورد استفاده در پست‌های خود بدست آورید. مهم‌ترین ویژگی‌ این ابزار، بررسی فعالیت‌های کاربران و ارائه بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام است.

  • ابزار Simply Measured

دنبال ابزاری هستید که بتوانید علاوه بر آنالیز صفحه خود، صفحات رقبا را هم بررسی کنید؟ پیشنهاد ما استفاده از ابزار Simply Measured است! این ابزار با ارائه یک پنل کاربری ساده به شما کمک می‌کند تا بتوانید صفحه اینستاگرام خود را آنالیز کنید و بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام را بدانید. اما مهم‌ترین ویژگی این ابزار قابلیت آنالیز صفحه رقبا و ارائه یک گزارش کامل از آنها است که در مدیریت صفحه اینستاگرام کسب‌وکارها اهمیت زیادی دارد. ویژگی مهم این ابزار قابلیت محاسبه سلامت برند شما در شبکه‌های اجتماعی است! این ابزار با درنظر گرفتن فاکتورهای مختلف و بر اساس بررسی همان فاکتورها در صفحات رقبا میزان سلامت برند و صفحه شما را حدس می‌زند؛ همچنین علاوه بر محاسبه سلامت برند، پیشنهادهایی به شما ارائه می‌کند که با استفاده از آن می‌توانید تعامل صفحه خود و در نهایت سلامت برند خود را افزایش دهید.

  • ابزار Crowdfire

بدون داشتن اطلاعات از علاقه مخاطبان خود، برای تولید محتوا در اینستاگرام به دنبال ایده هستید؟ ابزار Crowdfire به شما محتوای مرتبط با کسب‌وکارتان که کاربران آن حوزه به آن علاقه دارند را پیشنهاد می‌دهند! کافی است در این سایت عضو شوید و حساب اینستاگرام خود را ثبت کنید؛ این ابزار با آنالیز کاربران به شما می‌گوید که آنها به چه محتوایی که با موضوع صفحه شما نیز مرتبط است، علاقه دارند! همچنین اطلاعات مفید دیگری نظیر ترافیک صفحه، فعالیت کاربران و بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام ارائه می‌کند. با استفاده از این ابزار می‌توانید محتوای موردنظر خود را به صورت خودکار و در زمان دلخواه منتشر کرده و زمان کمتری برای مدیریت صفحه اینستاگرام خود صرف کنید.

  • ابزار Squarelovin

به عنوان کسی که یک صفحه اینستاگرام را مدیریت می‌کند، نیاز به تهیه گزارش دارید؟ ابزار رایگان Squarelovin به شما کمک می‌کند تا بتوانید گزارش‌های مختلفی در بازه‌های زمانی دلخواه تهیه کنید و آن را در اختیار کارفرما قرار دهید. همچنین می‌توانید گزارش‌های مختلف خود را با گزارش‌های قبلی مقایسه کنید و اطلاعات ارزشمند دیگری نظیر تعامل کاربران، میزان فعالیت آن‌ها در صفحه شما و… را بدست آورید. مهم‌ترین ویژگی‌ این ابزار ارائه بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام است و بدترین زمان انتشار پست را نیز ارائه می‌کند؛ با دانستن بدترین زمان انتشار پست در اینستاگرام هیچ‌گاه پستی در آن زمان منتشر نمی‌کنید! زیرا کمترین تعامل و بازخورد برای شما اتفاق خواهد افتاد و زحمات شما هدر خواهد رفت.

با استفاده از این ۶ ابزار به راحتی می‌توانید صفحه اینستاگرام خود را مدیریت کنید و به رشد کسب‌وکار اینترنتی خود کمک کنید. پست ها باید باتوجه به ماهیتی که دارند، در ساعات و روزهای خاصی در هفته منتشر شوند. به عنوان مثال اگر می خواهید تصویر یک میز غذا را منتشر کنید، بهتر است در ساعات ناهار یا شام این پست را منتشر کنید. هم چنین سعی کنید از محتوایی سرگرم کننده برای پست های آخر هفته ی خود استفاده کنید. شما باید ابتدا مخاطب صفحه ی خود در اینستاگرام را بشناسید و بعد متناسب با روحیات و سلایق آن ها، پست های خود را منتشرکنید. درواقع شما باید بفهمید محتوای شما برای چه سن و قشری جذاب است و این افراد در چه ساعاتی از روز به اینستاگرام سر می زنند؟ انتشار چند پست پی در پی در اینستاگرام موجب بازخورد منفی افراد به پست های شما می شود زیرا دیدن پست های پشت سر هم از پیج شما، ممکن است او را عصبی کند. اگر می خواهید چند پست در یک روز منتشر کنید، بهتر است به فاصله زمانی ۴ ساعت از یک دیگر این کار را انجام دهید؛ زیرا میانگین طول عمر یک پست در اینستاگرام، ۴ ساعت می باشد و اگر پست شما در این زمان توسط مخاطب دیده نشد، امکان دیده نشدن آن خیلی کمتر می شود.

 

 

طراح گرافیک و وب‌سایت، متخصص تولید محتوای حرفه‌ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، سئو

Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *