اگر مدیریت یک سایت را برعهده دارید که خدمات یا محصولاتی را ارائه می‌کنید، قطعا کاربران دلیل اصلی درآمد و برندسازی سایت شما محسوب می‌شوند که در صورت عدم موفقیت در جذب مشتریان و کاربران در سایت خود، کسب‌وکار شما در آینده با شکست مواجه خواهد شد. کاربران مهم‌ترین سرمایه هر سایت هستند و تمامی فعالیت‌هایی که برای مدیریت یک سایت انجام می‌شود، برای جذب ترافیک و کاربران بیشتر است.  همانطور که محتوای سایت برای کاربران ارائه می‌شود، کاربران نیز می‌توانند در امر تولید محتوا به شما کمک کنند. فرض کنید مدیریت یک سایت تخصصی را برعهده دارید که محتوای تخصصی و آموزش ارایه می‌کنید! قطعا بخشی از سایت شما را متخصصان و افرادی که در حوزه فعالیتی شما فعال هستند، وجود دارند و هر یک از این کاربران اطلاعاتی دارند که ممکن است محتوا سایت شما دانش آنها را پوشش ندهد. استفاده از کاربران در امر تولید محتوا یکی از موارد تعاملی و مشارکت کاربران در زمینه مدیریت سایت است. در سایت خود می‌توانید بخشی را برای ارسال محتوا و مطالب مفید از طرف کاربران ایجاد کنید تا کاربران بتوانند دانسته‌های خود را با سایرین به اشتراک بگذارند. در این مقاله قصد معرفی یک افزونه کاربردی برای وردپرس را داریم که با استفاده از آن قادر به ایجاد بخش ارسال محتوا توسط کاربران در سایت وردپرسی خود خواهید بود.

افزونه User Submitted Posts

افزونه User Submitted Posts یک افزونه کاربردی برای وردپرس است که با استفاده از آن قادر به ایجاد بخش ارسال محتوا توسط کاربران در  دد سایت خود خواهید بود. این افزونه کاربردی در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و توانسته از میان +۲۰,۰۰۰ نصب خود امتیاز ۴/۸ از ۵ را به خود اختصاص دهد.

نصب و راه‌اندازی افزونه User Submitted Posts

برای استفاده از این افزونه ابتدا آن را در سایت وردپرسی خود نصب و فعال‌سازی کنید. پس از نصب افزونه بخشی به نام User Submitted Posts در پیشخوان وردپرس نمایان می‌شود که از طریق بخش تنظیمات قابل دسترسی است. با ورود به این بخش می‌توانید تنظیمات اصلی این افزونه را جهت نمایش در سایت اعمال کنید.

تنظیمات پلاگین

در این بخش تنظیمات اصلی و اولیه افزونه قابل دسترسی است که برای نمایش فرم ارسال مطلب توسط کاربران در وردپرس باید این بخش را تنظیم کنید.

زمینه‌های فرم

در این بخش می‌توانید بخش‌های نمایشی در فرم ارسال مطلب توسط کاربران را فعال یا غیرفعال کنید.

 • نام کاربری: در این بخش می‌توانید نام کاربری کاربری که قصد ارسال محتوا از طریق فرم را دارد، دریافت کنید.
 • ایمیل کاربر: با فعال‌سازی این گزینه می‌توانید ایمیل کاربر را نیز دریافت کنید.
 • نشانی اینترنتی کاربر: با فعال‌سازی این گزینه آدرس سایت شخصی کاربر را می‌توانید دریافت کنید.
 • عنوان پست: با فعال‌سازی این بخش می‌توانید عنوان مطلب را از کاربران دریافت کنید.
 • دسته‌بندی پست: در این بخش می‌توانید دسته‌بندی سایت را به کاربران نمایش دهید تا آنها نیز بتوانند دسته خود را متناسب با آن مطلب انتخاب کنند.
 • محتوا ارسال: در این بخش می‌توانید از کاربران محتوای اصلی مطالب خود را دریافت کنید.
 • فیلد سفارشی: در این بخش می‌توانید فیلدهای دلخواهی را برای کاربران خود ایجاد کنید.
 • سوال چالش‌برانگیز: با استفاده از این بخش می‌توانید سوالاتی را برای کاربران ایجاد کنید تا از ارسال اسپم توسط ربات‌ها جلوگیری شود.
 • Google reCAPTCHA: این بخش نیز مربوط به فعال‌سازی کد امنیتی کپچا است که برای جلوگیری از ارسال اسپم توسط کاربران و ربات‌ها استفاده می‌شود.
 • ارسال تصاویر: با استفاده از این بخش می‌توانید قابلیت استفاده از تصاویر توسط کاربران را فعال‌سازی کنید.
 • ایجاد پست‌تایپ اختصاصی در وردپرس با افزونه Custom Post Type UI – بخش اول

برای استفاده از این افزونه و نمایش فرم‌ها کافی است شورت‌کد زیر را در برگه موردنظر خود قرار دهید:

[user-submitted-posts]

همچنین اگر قصد استفاده از فرم در بخش‌های دیگر سایت خود را دارید کافی است کد PHP زیر را وارد کنید:

<?php if (function_exists('user_submitted_posts')) user_submitted_posts(); ?>

 

نتیجه‌گیری

تعامل کاربران یکی از مهم‌ترین مواردی است که مدیریت یک سایت باید استفاده از کاربران را در برنامه‌های سایت خود قرار دهد. در این مقاله به بررسی یک افزونه کاربردی برای وردپرس پرداختیم که با استفاده از آن قادر به ایجاد بخش ارسال محتوا توسط کاربران در سایت وردپرسی خود خواهید بود.

طراح گرافیک و وب‌سایت، متخصص تولید محتوای حرفه‌ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، سئو

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *