در دنیای دیجیتال، رمزهای عبور ما می‌توانند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشند. این رمزها حتی به اطلاعات بانکی و اطلاعات هویتی‌مان ختم شده یا دسترسی به اطلاعات شخصی‌مان در سایت‌های مختلف را ممکن می‌کنند و مسلما مدیریت این تعداد رمز عبور به صورت امن، کار سختی است.

این جاست که برنامه‌های مدیریت رمز عبور وارد شده و به شما برای تولید رمز‌های پیچیده و نگهداری آن‌ها برای استفاده‌ی مجدد و همچنین نگهداری رمز‌های قدیمی کمک خواهند کرد. برنامه‌های بسیار زیادی در این زمینه ارائه شده اما اگر آیفون دارید، بهتر است یکی از این 7 محصول را روی گوشی خود بریزید که همگی با ویژگی‌های جذاب خود، از بهترین گزینه‌ها به حساب می‌آیند.

PasswordBox

این برنامه قابلیت‌های خوبی دارد مثل وارد شدن به سایت‌ها به‌وسیله نام کاربری و رمز عبور با یک ضربه، ذخیره اطلاعات ورود به صورت خودکار، رمزگذاری AES-256، حفاظت از داده‌ها با SSL، ساخت رمزهای عبور قوی، رمز عبور اصلی یا مستر کد و پین کد برای حفاظت از داده‌ها، به اشتراک گذاری و مدیریت رمز عبور یادداشت‌های رمزنگاری شده برای اطلاعات حساس شخصی و رمز خودکار در صورت سرقت. قسمت کیف پول یا “WALLET” در این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا اطلاعات کارت شناسایی، پسورد، شماره ملی، کارت‌های اعتباری و بانکی خود را در آن وارد کنید.

قسمت Legacy Locker به شما اجازه می‌دهد تا کنترل انواع حساب‌های اینترنتی خود را به آن‌هایی که اعتماد دارید بدهید تا از اطلاعات دیجیتالی خود چه در طول زندگی چه پس از آن محافظت کنید. تمام رمزهای عبورتان در مرورگرهای کامپیوتر، تبلت‌ها و گوشی‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید ذخیره خواهد شد.

هزینه: برای ذخیره کردن حداکثر 25 رمز عبور PasswordBox رایگان است و تقریباً تمام نیازهایتان را پوشش خواهد داد؛ اما برای بیشتر از آن می‌توانید با 12 دلار اشتراک سالانه‌اش را خریداری کنید.

Keeper

این برنامه را با اشاره به امنیت و راحتی در استفاده به عنوان برنامه مدیریت رمزهای عبور تبلیغ کرده‌اند. از بالاترین سطوح امنیت یعنی رمزگذاری 256 بیتی AES و PBKDF2 key derivation استفاده می‌کند. حتی خود برنامه هم نمی‌داند رمز عبور شما چیست و فقط خودتان از آن اطلاع دارید. البته می‌توانید سوابق مخفی Keeper را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید فایل‌های محرمانه خود را نیز در این برنامه ذخیره کنید، آن‌ها نیز از فناوری رمزگذاری کلمات عبورتان استفاده خواهند کرد.

به لطف دکمه به اشتراک‌گذاری در کنار برنامه می‌توانید فایل‌های مورد نظرتان را با بقیه به اشتراک بگذارید. طرف دیگر دعوت‌نامه‌ای از شما برای دیدن فایل دریافت خواهد کرد که از طریق کلید عمومی یا شخصی و ارتباط 256 بیتی AES به اشتراک گذاشته می‌شود. اگر این‌ها هم برایتان امنیت کافی ندارد می‌توانید از دو راه دیگر که در این برنامه وجود دارد استفاده کنید. تصدیق هویت با پیامک و تماس یا تأیید اعتبار گوگل.

هزینه: استفاده از Keeper با حافظه خود دستگاه رایگان است اما برای استفاده از Sync & Cloud می‌توانید به مدت 30 روز رایگان از آن استفاده کنید و سپس برای حجم‌های مختلف سالانه از 9.99 دلار شروع می‌شود.

Dashlane

برنامه دیگری برای مدیریت رمزهای عبور شما که با AES-256 اطلاعاتتان را رمزگذاری می‌کند. هیچ نسخه‌ای از رمز اصلی در جایی نگهداری نمی‌شود. می‌توانید انتخاب کنید که اطلاعات در کجا ذخیره شود در خود گوشی یا حافظه Cloud که با پرداخت مبلغی امکان‌پذیر است.

در iOS از TouchID (رمزگشایی با اثر انگشت) هم پشتیبانی می‌کند. از دیگر قابلیت‌های موجود در نسخه اندروید می‌توان به ساختن و ذخیره کردن خودکار رمزهای عبور در زمان وبگردی شما، ورود به صورت خودکار، کپی-پیست کردن آسان رمز عبور بین برنامه‌ها، یادداشت‌های امن و رمزگذاری شده و هشدارهای نفوذ امنیتی اشاره کرد. خریداران اینترنتی از پشتیبانی خرید با پی‌پال لذت خواهند برد همچنین کاربران آیپد می‌توانند با گرفتن اسکرین شات تصویری دقیق از رسید خرید خود داشته باشند.

هزینه: Dashlane برای دانلود و استفاده رایگان است اما اگر می‌خواهید دستگاه‌های مختلف شما باهم همگام شوند یا اینکه از فایل‌های در حافظه Cloud پشتیبان بگیرید لازم است هزینه‌ای بپردازید.

Trend Micro

این برنامه قابلیت‌هایی نظیر گرفتن بک‌آپ‌های آنلاین، همگام‌سازی رمز‌های عبور، یادداشت‌ها و پر کردن اطلاعات به صورت خودکار را داراست. مرورگر امنی برای انجام تراکنش‌های بانکی دارد.

رمزنگاری Keystroke این برنامه وسواسی‌ترین افراد را درمورد دزدیدن رمزهای عبور با Keylogger راضی خواهد کرد. ورود به سایت‌ها با یک کلیک، پر کردن اطلاعات با یک کلیک و یادداشت‌های امن قابلیت‌های پایه‌ای هستند که این برنامه در حد برنامه‌های دیگر آن‌ها را ارائه می‌دهد.

هزینه: نسخه رایگان این برنامه مدت محدودی برای استفاده نداشته و اجازه می‌دهد حداکثر تا ۵ رمز عبور را ذخیره کنید. با پرداخت سالیانه ۱۵ دلار می‌توانید بی‌نهایت رمز عبور را ذخیره کنید.

Norton identity safe

دکتر نورتون را به خاطر دارید؟ این بار دکتر کامپیوتری شرکت سیمانتک بازگشته تا شما را از فراموش کردن یا دزدیده شدن رمز‌های عبورتان نجات دهد. این برنامه رمزهای عبورتان را در دستگاهی که مالک آن هستید و می‌خواهید همگام کنید ذخیره می‌کند. با سازنده پسورد موجود در این برنامه می‌توانید رمز‌های عبور کمتر شناخته‌شده بسازید.

آدرس‌ها، اطلاعات کارت‌های اعتباری و حساب‌های بانکی ذخیره می‌شوند تا بتوانید برای خرید‌های آنلاین و پر کردن برگه‌ها سریع‌تر عمل کنید. حتی اطلاعاتتان زمانی که به اینترنت متصل نباشید در دسترس است. درعین‌حال رمز عبور اصلی برنامه به شما اجازه می‌دهد تا با امنیت و راحتی به این اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.

هزینه: رایگان

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *