اگر یک فروشگاه اینترنتی دارید، حتماً برای شما هم پیش آمده است که بخواهید یک محصول را با اضافه کردن یک ویژگی خاص با قیمت بالاتری به کاربران ارائه کنید! به عنوان مثال ممکن است در کنار محصول خود، بخواهید یک باکس کادو هم ارائه کنید تا اگر کاربر قصد هدیه دادن آن محصول را داشت، دیگر به دنبال خرید باکس کادو از فروشگاه های دیگر نباشد. اگر بخواهید به صورت دستی این ویژگی را به محصول اضافه کنید و قیمت پایه آن را افزایش دهید، ممکن است فروش شما کاهش پیداکند؛ این در حالی است که شما حق انتخاب را از کاربران خود گرفته اید! زیرا ممکن است یک کاربر محصول را بدون آن ویژگی نیاز داشته باشد. در این بخش می خواهیم افزونه ای را به شما معرفی کنیم که امکان اضافه کردن ویژگی های مختلف و محاسبه قیمت بر اساس آن ویژگی ها را به شما می دهد.

افزونه WooCommerce Extra Product Options

اگر یک فروشگاه اینترنتی دارید و می خواهید با اضافه کردن ویژگی های مختلف به کاربران حق انتخاب بیشتری بدهید و درآمد حاصل از فروش محصولات خود را افزایش دهید، افزونه WooCommerce Extra Product Options یک گزینه عالی برای فروشگاه اینترنتی شما به حساب می آید. با استفاده از این افزونه می توانید علاوه بر آن که محصول را ارائه می کنید، ویژگی هایی هم به آن اضافه کنید و مبلغ محصول را به صورت خودکار و بر اساس ویژگی های اضافه شده انتخاب کنید. برخی از امکانات پایه را خود فروشگاه ساز ووکامرس در اختیار شما قرار می دهد اما گاهی اوقات به ویژگی های بیشتری نیاز دارید که هسته ووکامرس آن ها را در اختیار شما قرار نمی دهد. در این مواقع باید از پلاگین های جانبی استفاده کنید که ما به شما افزونه WooCommerce Extra Product Options را پیشنهاد می کنیم.

یکی از مهم ترین دغدغه های هر فروشگاه اینترنتی افزایش درآمد است و این کار اتفاقی صورت نمی گیرد! یکی از بهترین راه کار های افزایش درآمد فروشگاه اینترنتی، افزودن ویژگی هایی به محصولات است و این افزونه دقیقاً همین کار را برای شما انجام می دهد. البته تنها کاربرد این پلاگین، اضافه کردن ویژگی به محصولات نیست و شما می توانید کارهای دیگری را هم به کمک این پلاگین انجام دهید. اگر قصد دارید در صفحه محصول یا مراحل سفارش فیلدهایی تعریف کنید و در آن اطلاعاتی از کاربران بگیرید یا دریافت کنید، باز هم این پلاگین کمک زیادی به شما می کند. یکی از مهم ترین ویژگی های این پلاگین، امکان استفاده از منطق های شرطی است که به کمک آن می توانید قیمت گذاری محصولات خود را به صورت حرفه ای تر انجام دهید. مثلاً می توانید قوانینی تعریف کنید تا اگر کاربر آن را انجام داد، قیمت محصول به صورت خودکار تغییر کند. این مورد برای هدیه دادن به کاربران کمک زیادی می کند و تاثیر مثبت زیادی روی مشتریان شما خواهد داشت.

ویژگی های پلاگین WooCommerce Extra Product Options

یکی از پلاگین های ضروری برای هر فروشگاه اینترنتی که به افزایش فروش و درآمد شما کمک می کند، افزونه WooCommerce Extra Product Options است. احتمالاً برای شما هم این سوال پیش می آید که این افزونه چه مزایایی دارد و در صورت استفاده از آن در فروشگاه ووکامرسی خود، چه امکاناتی را می توانید به سایت خود اضافه کرد. ما در این بخش قصد داریم ویژگی های مهم این پلاگین را به صورت کامل برای شما بررسی کنیم تا اگر در استفاده از این افزونه تردید دارید، رفع شود. مهم ترین ویژگی های این پلاگین کاربردی ووکامرس عبارتند از:

 • امکان محاسبه قیمت بر اساس گزینه های دیگر محصول

بسیاری از مواقع پیش می آید که مدیران فروشگاه های اینترنتی می خواهند قیمت محصول را بر اساس ویژگی های دیگر تعیین کنند! به عنوان مثال اگر بخواهید قیمت یک محصول را بر اساس سایز یا رنگ انتخابی تغییر دهید، می توانید آن ویژگی را تعریف کنید و قیمت آن را هم مشخص کنید. اکنون به راحتی می توانید قیمت محصول را به صورت خودکار به کاربران نمایش دهید و دیگر نیازی به انتشار چندین محصول مشابه در فروشگاه ووکامرسی خود نخواهید داشت. این کار به کمک پلاگین WooCommerce Extra Product Options به سادگی و با صرف مدت زمانی کوتاهی قابل انجام است.

 • امکان اضافه کردن محصول به عنوان گزینه های محصولات دیگر

گاهی اوقات در فروشگاه های اینترنتی پیش می آید که چندین محصول با هم مرتبط هستند و مدیر فروشگاه اینترنتی می خواهد چندین محصول را به صورت پکیج و کنار هم به کاربران بفروشد. یکی از قابلیت های بسیار ارزشمند و کاربردی افزونه WooCommerce Extra Product Options این است که به شما کمک می کند تا بتوانید برخی محصولات خود را به عنوان یک گزینه در صفحه محصولات دیگر نمایش دهید. مثلاً اگر فروشنده موبایل هستید، می توانید لوازم جانبی آن گوشی موبایل را به صورت گزینه در صفحه محصول موبایل خود نمایش دهید و به همین سادگی، فروش بیشتری را تجربه کنید.

 • امکان ایجاد فیلد اختصاصی در صفحه محصولات

یکی دیگر از ویژگی هایی که اکثر فروشگاه های اینترنتی به آن نیاز دارند، فیلد اختصاصی است. گاهی اوقات شما نیاز دارید تا در صفحه محصول خود چند فیلد اختصاصی قرار دهید و با استفاده از آن ویژگی های دقیق محصول را از کاربران دریافت کنید و بدانید که دقیقاً باید چه چیزی را برای آن ها ارسال کنید. خوشبختانه افزونه WooCommerce Extra Product Options این قابلیت را هم در اختیار شما قرار داده است! یعنی شما به سادگی می توانید انواع فیلدها را در صفحه محصول خود قرار دهید و با توجه به آن ها، قیمت نهایی را به کاربر اعلام کنید.

 • کنترل پنل حرفه ای و قدرتمند

یکی از ویژگی هایی که این پلاگین را از سایر پلاگین های مرتبط متمایز می کند، وجود کنترل پنل حرفه ای و قدرتمند است. با استفاده از کنترل پنل این پلاگین به راحتی می توانید تمام المان های مربوط به استفاده از این پلاگین را شخصی سازی کنید! به عنوان مثال شما می توانید برچسب مربوط به فیلد دلخواه را در محل دلخواه خود نمایش دهید یا استایل آن را شخصی سازی کنید. این موارد با استفاده از کنترل پنل این پلاگین به راحتی امکان پذیر است و می توانید تمامی بخش های مربوط به پلاگین را بر اساس نیاز خود شخصی سازی کنید.

استفاده از منطق های شرطی یکی از راه های ارائه تخفیف یا افزایش فروش در فروشگاه های اینترنتی محسوب می شود! به عنوان مثال شما می توانید در فروشگاه اینترنتی خود برای آن که کاربران بتوانند به خرید محصولات بیشتر ترغیب شوند، منطق شرطی مشخص کنید که اگر یک محصول با ویژگی خاصی تهیه کنند، هنگام پرداخت تخفیف می گیرند. اگر قصد دارید این کار را انجام دهید، این افزونه کمک زیادی به شما می کند که بتوانید با استفاده از منطق های شرطی برای صفحات محصول، فروش خود را افزایش دهید.

 • امکان استفاده از دکمه های رادیویی و منوی بازشو به عنوان ویژگی محصولات

اگر می خواهید در صفحه محصول خود از دکمه های رادیویی یا منوی بازشو برای استفاده از ویژگی محصولات استفاده کنید، این افزونه به شما این امکان را ارائه می کند. در واقع شما می توانید با استفاده از دکمه های رادیویی یا منوی بازشو ویژگی های مختلف محصول را مشخص کنید و برای هر کدام از آن ها قیمت خاصی را مشخص کنید. هنگامی که کاربران این ویژگی ها را انتخاب می کنند، قیمت محصول به صورت خودکار تغییر می کند. شما می توانید با کمی خلاقیت از این قابلیت ها برای افزایش فروش سایت خود استفاده کنید.

 • امکان اعتبار سنجی کاربران

یکی دیگر از قابلیت های بسیار کاربردی این افزونه امکان اعتبار سنجی کاربران است. با استفاده از این قابلیت ها می توانید برای فیلدهای خود اعتبار سنجی ایجاد کنید. دلیل این قابلیت افزونه این است که گاهی اوقات ربات ها وارد سایت شما می شوند و با پر کردن فیلد های مختلف، در بخش سفارشات شما اسپم ایجاد می کنند. به همین دلیل این افزونه برای شما کاربران اعتبار سنجی در نظر گرفته است تا بتوانید به راحتی از ارسال سفارشات اسپم در سایت خود جلوگیری کنید. بنابراین این افزونه نه تنها قابلیت های مختلفی را به فروشگاه اینترنتی شما اضافه می کند، بلکه کمک می کند تا بتوانید امنیت سایت خود را افزایش دهید و از ارسال اسپم جلوگیری کنید.

 • امکان ایجاد بخش قوانین برای خرید محصولات خاص

اگر می خواهید برای برخی از محصولات خاص خود قوانین مختلفی ایجاد کنید و آن را در صفحه محصولات خود نمایش دهید، این افزونه این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد. در واقع شما می توانید پیش از آن که کاربر محصول را سفارش دهد و سپس قوانین را نمایش دهید، این کار را ابتدا انجام دهید؛ زیرا ممکن است کاربر قوانین را ندانند و این مسئله مشکل ساز شود. بنابراین بهتر است اگر یک محصول قوانین خاصی دارد، آن را در صفحه محصول نمایش دهید که این افزونه در این زمینه به شما کمک می کند. به عنوان مثال اگر محصول شما زمان مصرف کمی دارد، آن را در صفحه محصول به کاربر بگویید تا با مشکل مواجه نشوید.

 • امکان نمایش ویژگی های مختلف محصولات به صورت پاپ آپ و اسلایدر

یکی دیگر از قابلیت های این افزونه که مربوط به نوع نمایش فیلدها و قوانین می شود، امکان نمایش به صورت پاپ آپ و اسلایدر است. با استفاده از این قابلیت به راحتی می توانید گزینه های درج شده در صفحه محصول را در یک پاپ آپ یا اسلایدر نمایش دهید. زیرا گاهی اوقات کاربران زیادی به ویژگی های اضافی محصولات شما نیاز ندارند و تنها تعداد محدودی از کاربران از آن استفاده می کنند. به همین دلیل بهتر است این موارد را در پاپ آپ یا اسلایدر نمایش دهید تا کاربران دیگر دچار مشکل یا سردرگمی نشوند.

 • امکان ترجمه بخش های مخلتف افزونه به زبان های دیگر

اگر قصد دارید یک فروشگاه جهانی داشته باشید، ترجمه محصول و ویژگی های آن مسئله مهمی است. در واقع شما باید بتوانید گزینه های مختلف را ترجمه کنید تا همه کاربران بتوانند از آن استفاده کنند. این افزونه به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بخش های مختلف را به زبان های دیگر ترجمه کنید؛ مثلاً اگر سایت شما فارسی زبان است، می توانید در کنار زبان فارسی ترجمه های انگلیسی آن را هم وارد کنید تا به جای یک سایت ملی، یک سایت جهانی داشته باشید و به کاربران سراسر دنیا محصول ارائه کنید.

 • سازگاری کامل به سایر افزونه های معتبر ووکامرس

گاهی اوقات کاربران نگران این موضوع هستند که شاید افزونه مورد نظرشان با سایر افزونه ها تداخل داشته باشد که در این صورت عملکرد سایت با مشکل مواجه می شود. به همین دلیل بهتر است هنگام خرید هر افزونه ای ابتدا این مسئله را بررسی کنید! خوش بختانه افزونه WooCommerce Extra Product Options به صورت کاملاً استاندارد و توسط یک تیم حرفه ای طراحی شده و با پلاگین های دیگر هیچ گونه تداخلی ندارد و شما به راحتی می توانید از این پلاگین در کنار پلاگین های دیگر استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید که افزونه های دیگر شما هم معتبر باشند تا مشکلات امنیتی برای شما به وجود نیاورند.

 • امکان شخصی سازی محل نمایش گزینه ها در صفحه محصول

یکی دیگر از قابلیت های بسیار کاربردی در این افزونه، امکان شخصی سازی محل نمایش گزینه ها در صفحه محصول است. با استفاده از قابلیت شخصی سازی محل نمایش گزینه های مربوط به این افزونه به راحتی می توانید گزینه ها را در هر جایی که نیاز دارید و بر اساس سلیقه خود تنظیم کنید. مثلاً اگر می خواهید گزینه مربوط به رنگ محصول شما بالای قیمت محصول نمایش داده شود، این کار به راحتی امکان پذیر است و می توانید در هر جایی که قصد دارید آن را قرار دهید.

 • امکان نمایش دکمه های رادیویی و لیست ها به صورت بارگذاری تنبل (Lazy Load)

یکی از مواردی که در سایت های اینترنتی اهمیت زیادی دارد، سرعت بارگذاری سایت است. زیرا هر چقدر سرعت بارگذاری سایت بیشتر باشد، سایت شما برای کاربران زود تر به نمایش در می آید و برای سئو سایت هم بهتر است. قابلیت بارگذاری تنبل یا Lazyload به شما کمک می کند تا بخش های مختلف سایت را به صورت تدریجی بارگذاری کنید و سرعت لود سایت خود را افزایش دهید. این افزونه از بارگذاری تنبل پشتیبانی می کند و می توانید آن را فعال کنید. البته این مورد تنها زمانی پیشنهاد می شود که حجم سایت شما بالا است و فایل های زیادی در صفحه محصولات بارگذاری می شوند؛ اگر حجم سایت شما کم است و سایت شما در مدت زمانی کوتاهی بارگذاری می شود، از این قابلیت استفاده کنید.

بسیاری از فروشگاه های اینترنتی نیاز دارند تا از اپلیکیشن و سرویس های مختلفی استفاده کنند و این عمل با استفاده از api امکان پذیر است. اگر می خواهید ویژگی های محصول خود را با استفاده از این افزونه اضافه کنید، می توانید از api استفاده کنید تا در مسائلی نظیر انبارداری یا نرم افزارهای حساب داری خود با مشکل مواجه نشوید. این قابلیت را می توانید هنگام نصب آن بر روی سایت خود فعال کنید و آن را در سرویس های مختلفی استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که این قابلیت برای توسعه سایت هم استفاده می شود! بنابراین یکی از مهم ترین مواردی که در این افزونه به آن نیاز دارید، api است که برای شما فراهم شده است.

 • وجود مستندات افزونه به صورت کامل برای توسعه آن

گاهی اوقات امکانات اولیه یک پلاگین پاسخگوی نیاز فروشگاه های اینترنتی نیستند و سایت ها نیاز به توسعه آن دارند. در این صورت باید مستندات آن پلاگین را داشته باشید تا به راحتی بتوانید آن را توسعه دهید و به مشکل برخورد نکنید. با استفاده از این افزونه می توانید تمامی قابلیت های مورد نیاز را در سایت خود فعال کنید اما اگر نیاز به توسعه یا شخصی سازی آن دارید، فایل مستندات هم در اختیار شما قرار می گیرد تا به راحتی بتوانید آن را متناسب با نیاز سایت خود توسعه دهید. در واقع شما می توانید هر قابلیتی را به این پلاگین اضافه کنید یا قابلیت های موجود را به راحتی شخصی سازی کنید. زیرا مستندات به صورت کاملاً استاندارد توسط تیم توسعه دهنده در اختیار شما قرار می گیرد و جای نگرانی نیست!

 • امکان درون ریزی و برون ریزی بخش های مختلف افزونه

اگر قصد استفاده از این افزونه بر روی دو سایت مشابه را داشته باشید، ممکن است وارد کردن اطلاعات آن زمان زیادی را از شما بگیرد. به همین دلیل شاید درون ریزی و برون ریزی تنظیمات افزونه کمک زیادی به صرفه جویی در وقت و انرژی شما کند. در این پلاگین قابلیت درون ریزی و برون ریزی در اختیار شما قرار گرفته است و به راحتی می توانید تنظیمات این افزونه موجود در یک سایت را در همین افزونه که در سایت دیگری استفاده می شود، درون ریزی کنید. توجه داشته باشید که شما نمی توانید تنظیمات یک افزونه دیگر را در این افزونه درون ریزی کنید و باید حتماً هر دو افزونه، افزونه WooCommerce Extra Product Options باشد.

 • امکان محدود سازی انتخاب های کاربران

یکی دیگر از قابلیت هایی که این افزونه در اختیار شما قرار می دهد، امکان محدود سازی انتخاب های کاربران است. به عبارت ساده تر، شما می توانید انتخاب های کاربران را تنها به چند گزینه محدود کنید تا امکان سفارش بیش تر از آن را نداشته باشند. مثلاً می توانید برای کاربران تنها تعداد 5 انتخاب را در نظر بگیرید تا بیش تر از آن امکان انتخاب نداشته باشند. البته این موارد کاملاً به سیاست های فروشگاه اینترنتی شما بستگی دارد و می توانید محدودیتی برای کاربران قائل نشوید اما این افزونه این قابلیت را در اختیار شما قرار داده است که می توانید استفاده کنید.

 • امکان شخصی سازی نوع نمایش و استایل افزونه

اگر کمی به کد نویسی مسلط باشید، به راحتی می توانید نوع نمایش انتخاب های کاربران را با استفاده از کد نویسی شخصی سازی کنید. مثلاً می توانید استایل نمایش دکمه ها را تغییر دهید و رنگ آن را شخصی سازی کنید. همه این کارها به کمک کد نویسی و حتی بدون نیاز به کد نویسی امکان پذیر است.

یکی از مهم ترین مواردی که هنگام خرید افزونه های مختلف باید به آن دقت کنید، آپدیت های آن است؛ آپدیت ها معمولاً به منظور امنیت و اضافه کردن قابلیت های مختلف به افزونه صورت می گیرند و به همین دلیل آپدیت پلاگین اهمیت زیادی دارد. با تهیه این افزونه می توانید از قابلیت های آن به صورت کاملاً رایگان بهره مند شوید. توجه داشته باشید که گاهی اوقات پلاگین ها مشکل امنیتی دارند و برای خرید پلاگین باید از جای معتبر تهیه کنید تا آپدیت ها در اختیار شما قرار بگیرند. شما با تهیه افزونه از ما به راحتی می توانید به تمام آپدیت های این افزونه به صورت رایگان دسترسی داشته باشید.

 • پشتیبانی حرفه ای و 24 ساعته

یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید افزونه باید به آن توجه کنید، پشتیبانی پلاگین های خریداری شده است. با تهیه افزونه از ما به راحتی می توانید به صورت رایگان و حرفه ای پشتیبانی بگیرید. در هر ساعتی از شبانه روز اگر با مشکل مواجه شوید، تیم پشتیبانی در کنار شما است تا مشکل را در مدت زمان کوتاهی رفع کنند تا زمان زیادی را درگیر آن نباشید.

سایر امکانات افزونه WooCommerce Extra Product Options

در بخش های قبلی ما به بررسی امکانات مهم این پلاگین کاربردی پرداختیم اما این پلاگین امکانات مختلفی دیگری را هم در اختیار شما قرار می دهد که عملاً سایت شما را از بسیاری از افزونه های دیگر بی نیاز می کند. هر فروشگاه اینترنتی به افزونه ای نیاز دارد تا بتواند گزینه های مختلفی برای محصولات خود تعیین کند و با این کار فروش خود را افزایش دهید. در ادامه به بررسی برخی دیگر از ویژگی های این پلاگین می پردازیم تا بتوانید راحت تر برای استفاده از این پلاگین تصمیم بگیرید:

 • پشتیبانی از انواع دکمه ها نظیر دکمه رادیویی، چک باکس برای انتخاب ویژگی ها توسط کاربران
 • امکان تغییر قیمت‌ ها با انتخاب یک گزینه متغیر برای بخش محصولات متغیر
 • امکان استفاده از فرم‌ ساز پیشرفته زمینه ‌ها برای محصولات
 • امکان نمایش گزینه ‌های خارج از صفحه ‌نمایش محصول ووکامرس با استفاده از هوک ‌ها
 • امکان نمایش گزینه شما در هر جایی از صفحه محصول
 • امکان انتخاب افزایش قیمت براساس ثابت یا درصدی
 • امکان بارگذاری تنبل برای دکمه‌ های رادیویی و چک‌باکس‌ها
 • امکان استفاده از CSS متفاوت برای دکمه‌ های رادیویی و چک ‌باکس ‌ها
 • سرعت بالا در فراخوانی اطلاعات در صفحه
 • امکان مخفی کردن و نمایش قیمت‌ها
 • قابلیت استایل ‌دهی به باکس‌ها و سایر المان‌ ها
 • امکان استفاده از کدهای سفارشی JS و CSS به صورت دلخواه
 • سازگار با ووکامرس 5.1 به بالا
 • سازگار با زبان PHP 7.3 به بالا
 • انتخاب حالت نمایش شبکه‌ ای برای چک باکس‌ ها و دکمه‌های رادیویی روی گزینه ‌ها به صورت سراسری
 • نمایش هر بخش گزینه‌ ها به صورت پاپ‌آپ کاملاً حرفه ‌ای
 • فارسی سازی اصولی و کاملاً راست چین شده
 • سازگار با افزونه WooCommerce Subscriptions فارسی
 • سازگار با افزونه‌های معرف ووکامرس
 • پشتیبانی از API برای توسعه و استفاده در سیستم‌ها
 • دارای مستندات کامل به صورت آنلاین
 • سازگار با افزونه WooCommerce Dynamic Pricing & Discounts فارسی
 • امکان محدودسازی انتخاب ‌ها
 • برون‌ریزی و درون‌ریزی فرم‌ ها

نتیجه گیری

اگر به دنبال یک افزونه کاربردی و حرفه ای برای ایجاد گزینه های مختلف در صفحه محصول هستید، افزونه WooCommerce Extra Product Options گزینه مناسبی است. در این افزونه به راحتی می توانید آپشن های مختلفی در اختیار کاربران قرار دهید و با استفاده از آن درآمد بیشتری داشته باشید. کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید تا بتوانید تخفیف های خوبی برای کاربران ایجاد کنید و فروش خود را افزایش دهید. در این صفحه به بررسی کامل افزونه WooCommerce Extra Product Options پرداختیم تا راحت تر بتوانید از این افزونه برای سایت خود استفاده کنید. اگر سوالی دارید می توانید از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا شما را راهنمایی کنیم.

 

طراح گرافیک و وب‌سایت، متخصص تولید محتوای حرفه‌ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، سئو

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *