اگر از همراهان همیشگی پرشین تولز هستید، حتماً مقاله قبلی در مورد روش‌های جذب فالوور واقعی در سال ۲۰۲۰ را خوانده‌اید! در این مقاله هم قصد داریم به بررسی ادامه این بحث بپردازیم تا بتوانید با استفاده از این سیستم، مشتریان کسب‌وکار خود را بیشتر کنید و درآمد بالاتری داشته باشید.

پیگیری مسابقه پس از پایان آن

بسیاری از کاربران فکر می‌کنند که با پایان مسابقه دیگر همه‌چیز تمام می‌شود و نیازی به پیگیری یا کار دیگری نیست! جالب است بدانید کار شما تازه پس از پایان مسابقه آغاز می‌شود! مسابقه اینستاگرامی موفق تنها برای جذب کاربران و ایجاد تعامل با شما است اما هدف شما چیز دیگری است؛ پس از جذب مخاطبان شما تازه باید اقدام به آنالیز کمپین تبلیغاتی خود کنید. یادتان است که گفتیم باید اهداف خود را بنویسید؟ پس از پایان مسابقه تازه زمان آن رسیده است که نتایج مسابقه را با توجه به اهداف خود آنالیز کنید تا بدانید که چقدر از اهداف شما محقق شده است؟

اگر مدیریت یک کسب‌ و کار اینترنتی را برعهده دارید و در آن محصول یا خدماتی ارائه می‌دهید، هدف اصلی شما افزایش فروش است. اکنون زمان آن رسیده که با مخاطبان جذب شده تعامل بهتری برای فروش محصولات یا خدمات با آن‌ها برقرار کنید. آن‌ها را به سایت خود هدایت کرده و با یک بازاریابی درست، آن‌ها را تشویق به خرید محصول از سایتتان کنید. پس از اتمام مسابقه باید کارهای زیر را انجام دهید:

مرحله اول) برنده مسابقه را انتخاب و اعلام کنید!

پس از پایان مسابقه شما باید همان‌طور که در ابتدای مسابقه به کاربران قول جایزه داده‌اید، باید برنده مسابقه را انتخاب کنید. انتخاب برنده می‌تواند به صورت تصادفی یا به کمک داوران باشد؛ البته برنده مسابقه باید همان‌طور که در ابتدا به کاربران قول داده‌ شده‌ است، انتخاب شود. پس از انتخاب برنده، ابتدا از طریق دایرکت یا ایمیل با کاربران ارتباط برقرار کنید و به او بگویید که برنده شده است. به او بگویید که چگونه باید جایزه خود را بگیرد؛ پیشنهاد می‌کنم اگر دفترکار یا شرکت دارید، او را در صورت نزدیک بودن دعوت کنید و در هنگام اعطای جایزه، چند عکس هم با او بگیرید.

مرحله دوم) اعطای جایزه به برنده!

پس از انتخاب برنده و اطلاع‌رسانی به او، اکنون زمان آن رسیده است که هدیه کاربر را برای او بفرستید. می‌توانید برای او پست کنید یا اون را دعوت کنید.

مرحله سوم) اعلام نام برنده در صفحه اینستاگرام!

مرحله سوم، مهم‌ترین مرحله هر مسابقه است؛ تا قبل از این که برنده را اعلام کنید، سایر کاربران (به غیر از فرد برنده که به اون اطلاع داده‌اید!) امید دارند که برنده شده باشند. بنابراین این مرحله بسیار مهم و حساس است! عکسی از کاربر برنده منتشر کنید و با منشن کردن او، برنده را اعلام کنید. باید سعی کنید با لحنی مناسب این بخش را انجام دهید تا کاربرانی که جذب کرده‌اید، شما را آنفالو نکنند!

مرحله چهارم) تشکر از تمام کاربران و به خصوص شرکت‌کننده!

هر فردی که در مسابقه شرکت کرده است، امید دارد که برنده شود اما باتوجه به سیاست‌های هر شرکت تنها چند جایزه محدود به کاربران ارائه می‌شود! در نهایت باید از کاربران خود تشکر کنید که برای شرکت در مسابقه چندین روز زمان گذاشته‌اند. همچنین می‌توانید یک کد تخفیف به همه آن‌ها برای تشکر بدهید و از این طریق هم فروش کسب‌وکارتان را تا حدی افزایش دهید.

بنابراین پس از پایان مسابقه هم مراحلی وجود دارد که باید انجام دهید! با انجام درست این ۴ مرحله به راحتی می‌توانید مسابقه خود را به همراه رضایت فالوورهای خود به پایان برسانید؛ این در حالی است که شما هزاران فالوور جدید جذب کرده‌اید. مثلاً مسابقه‌های زیادی که بارها آن را در اینستاگرام دیده‌اید که در ازای یک جایزه از شما می‌خواهند چند نفر از دوستان‌تان را تگ کنید. یا اینکه به ازای یک تخفیف استوری و پست‌شان را به اشتراک بگذارید. البته بهتر است برای برگزاری مسابقه کمی خلاقیت به خرج دهید و کاری متفاوت انجام دهید. مثلا به جای جایزه نقدی، جلسه مشاوره یا آموزش هدیه دهید.

۸) هدف خود را دنبال کنید!

  • برای پیدا کردن فالوور هدفمند، چند راه وجود دارد:
  • بررسی هشتگ‌های مربوط به کسب‌وکارتان و دنبال کنندگان آنها،
  • دنبال کنندگان پیج‌های رقیب و پیج‌های مرتبط،
  • لایک کنندگان پست‌های مرتبط به شما

مخاطبان هدف‌تان را پیدا کنید و آن‌ها را فالو کنید. با این کار، بقیه پیج‌های مرتبط هم شما را پیدا می‌کنند، یا اینکه خود اینستاگرام آن‌ها را به شما معرفی می‌کند. بعد از مدتی که تعداد فالوورهای‌تان به حدی خوبی رسید، می‌توانید تعدادی از این پیج‌ها را آنفالو کنید. که البته باید این کار را با دقت انجام دهید؛ اگر بخواهید یکجا انجامش دهید، از طرف اینستاگرام جریمه می‌شوید.

فرض کنید می‌خواهید زنان علاقه مند به مد را که در تهران زندگی میکنند هدف قرار دهید. چگونه می توانم در مورد آن صحبت کنم؟ خوب، شما می توانید هشتگ های  تهران و هشتگ های مربوط به مد، مکان های(GPS) تهران یا فالوور های نام‌های کاربری تهران مورد هدف قرار دهید

البته، هیچ تنظیم کاملی وجود ندارد که برای همه کار کند. هر یک از کاربران ما یک نیاز خاص دارند و در یک صنعت خاص عمل می کنند. به همین دلیل است که ما برای  کاربران خودمان این امکانات را فراهم کرده ایم که خودشان ربات پیج را مدیریت کنند.

هدف گذاری توسط تگ‌های مختلف

بسیاری از کاربران اینستاگرم عکس های خود را  هشتگ گذاری می کنند تا دیگران با علاقه های مشابه برای پیدا کردن مطالبشان آسان تر شود.

برای درک چگونگی هدف بهتر مخاطبان خود، برخی از تحقیقات را در مورد نوع تگها  استفاده کنید. از طریق هشتگ های مختلف در اینستاگرام حرکت کنید و ببینید آیا انواع عکس ها با برند شما و نیازهای شما هماهنگ شده است. آیا تعداد زیادی از عکسهای اسپم در این دسته هشتگ خاص وجود دارد؟ سپس، چیز دیگری را امتحان کنید. شما می خواهید هشتگهایی را که توسط حساب های واقعی مورد استفاده قرار می گیرند هدایت کنید.

بطور مثال حساب کاربری Instagram در طرز لباس یا زیبایی وجود دارد. شما می خواهید ببینید که دیگران چه تگ هایی در این طرح استفاده میکنند.یک مکان مناسب سرچ در اینستاگرام میباشد که می توانید این حساب ها را بررسی کنید تا ببینید هشتگ های اصلی این کاربران در پست های خود چه هشتگ هایی میباشد. فالوور های و فالووینگ های اهداف خود را بررسی کنید تا همچنان ببینید که کدام هشتگ ها در منوی مد و زیبایی استفاده می شوند.

در مقاله بعدی به بررسی ادامه این بحث می‌پردازیم.

طراح گرافیک و وب‌سایت، متخصص تولید محتوای حرفه‌ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، سئو

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *