در دنیای کسب وکار و بازاریابی باید توجه مخاطب را جلب کرد. بدون توجه مخاطب بهترین محصولات نیز شانسی در بازارهای بین المللی و حتی محلی ندارند. یکی از راه های جذاب برای جلب توجه مردم ارائه داستان‌های زیبا و جذاب از طریق ویدیوهای یوتیوب است. به این ترتیب علاوه بر جلب توجه آنها بازار سرگرمی شان را نیز فراهم خواهیم کرد. نکته بسیار مهم در این میان روایت داستان‌مان به صورت چند قسمتی است. البته ایده اصلی داستان مان نیز باید کشش لازم را داشته باشد. در غیر این صورت عملا محتوایی غیرجذاب را تحویل مخاطب خواهیم داد. در این مقاله ، به بررسی ادامه نکات می‌پردازیم تا بتوانید در مورد افزایش بازدید یوتیوب نکاتی را یاد بگیرید و رعایت کنید.

اضافه کردن کانال‌های ویژه برای نمایش در بخشی از کانال شما

یکی از راه‌کارهای افزایش بازدید یوتیوب، اضافه کردن کانال‌های ویژه در بخشی از کانال شما است! با این روش می‌توانید کانال‌های موردپسند و مفید خود را در سمت راست نمایش دهید و به این ترتیب، یوتیوب بر اساس الگوریتم‌های خود کمک زیادی برای دیده شدن ویدیوهای شما می‌کند. همچنین می‌توانید با کانال‌های مرتبط این مورد را تبادل کنید؛ مثلاً شما کانال دیگری را به عنوان کانال ویژه در صفحه خود اضافه کنید و آن کانال هم، کانال شما را به عناون کانال ویژه در صفحه خود نمایش دهید! به این صورت به افزایش بازدید یوتیوب خود کمک زیادی خواهید کرد.

برای این‌کار کافی است وارد صفحه کانال خود شوید، با کلیک بر روی تصویر پروفایل، وارد بخش My Channel شوید و از طریق بخش Customize Channel، بخش اضافه کردن کانال را در سمت راست صفحه کانال خود مشاهده کنید.

ایجاد صفحه درباره ما برای کانال یوتیوب

کاربران و دنبال‌کنندگان همیشه دوست دارند شما را بشناسند و درباره شما بیشتر بدانند! داشتن یک صفحه درباره به شما کمک می‌کند تا درباره خود، فعالیت‌ها، دستاوردها و در نهایت اهدافتان به کاربران بگویید. یوتیوب قابلیت ایجاد صفحه درباره ما را در اختیار کاربران خود قرار داده است و با استفاده از آن می‌توانید توضیحاتی در مورد کانال خود اضافه کرد. سعی کنید در این بخش توضیحاتی را به کاربران ارائه کنید که نظر آن‌ها را جلب کند و کاربران را به دنبال‌کنندگان خود تبدیل کنید. برای ایجاد یا ویرایش صفحه درباره ما، وارد صفحه کانال خود شوید. در این بخش وارد بخش About شده و اطلاعات خود را وارد کنید.

استفاده از کلمات کلیدی پرجستجو برای عنوان‌ها، تگ‌ها و توضیحات

اگر بگوییم یوتیوب پس از گوگل، محبوب‌ترین موتور جستجوی دنیا است که افراد ویدیوهای مختلفی در آن جستجو می‌کنند! در واقع اگر فردی به یک ویدیوی خاص نیاز داشته باشد، دیگر نیازی به جستجو در گوگل نخواهد داشت و می‌تواند کلمه کلیدی موردنظر خود را در یوتیوب جستجو کند. کلمات کلیدی روی افزایش بازدید یوتیوب و کانال شما تاثیر بسیار زیادی دارند و هرچقدر بتوانید از کلمات کلیدی پرجستجوتر استفاده کنید، شاس بیشتری برای افزایش ترافیک کانال و افزایش بازدید یوتیوب خود دارید. یوتیوب از ده‌ها معیار برای رتبه‌بندی کانال‌های مختلف استفاده می‌کند و یکی از مهم‌ترین معیار‌ها، کلمات کلیدی است. در واقع اگر بتوانید از کلمات کلیدی مهم در بخش عنوان، توضیحات و تگ‌ها استفاده کنید، یوتیوب برای کانال شما ارزش بسیار زیادی قائل می‌شود و به افزایش بازدید یوتیوب شما کمک می‌کند

چگونه کلمات کلیدی مهم را پیدا کنیم؟

مهم‌ترین دغدغه افرادی که با اهمیت کلمات کلیدی در یوتیوب آشنا هستند، نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی مهم است! گوگل و یوتیوب به شما کمک می‌کنند تا بتوانید کلمه کلیدی پرجستجو را پیدا کنید. دو راه‌حل پیش روی شما قرار دارد:

استفاده از کلمات کلیدی پیشنهادی توسط گوگل و یوتیوب

اگر یک کلمه را در بخش جستجوی گوگل یا یوتیوب بنویسید، این دو موتور جستجو به شما مهم‌ترین کلیدواژه‌هایی که کلمه کلیدی موردنظر شما در آن‌ها وجود دارند را پیشنهاد می‌دهد. این کلمات کلیدی پیشنهادی، بر اساس تعداد جستجوی کاربران در مرتب شده‌اند و اکنون در اختیار شما قرار دارند.

استفاده از ابزار Google Trends

ابزار گوگل ترندز یکی از سرویس‌های گوگل است که به شما در زمینه تعداد جستجوی کلمات کلیدی خاص در یک بازه زمانی معین کمک می‌کند. با استفاده از این ابزار می‌توانید یک کلمه کلیدی را مشخص کنید و از گوگل بخواهید تعداد جستجوی آن را به شما نمایش دهد! با استفاده از این ابزار می‌توانید بازه زمانی، موقعیت جغرافیایی، کشور یا منطقه موردنظر و… را مشخص کنید. همچنین نمودار تعداد جستجوی آن در بازه زمانی مشخص‌شده نمایش داده می‌شود که کمک زیادی به شما برای انتخاب کلیدواژه‌های مهم می‌کند.

اضافه کردن کلیدواژه‌های پرجستجو به عنوان و توضیحات ویدیوهای یوتیوب

اگر یک موضوع خاص را در گوگل جستجو کنید و وارد بخش ویدیوی گوگل شوید، تعداد بسیار زیادی از ویدیوهای یوتیوب در اختیار شما قرار می‌گیرند. تمام این ویدیوها کلیدواژه جستجو شده را دربر گرفته‌اند! در واقع شما با استفاده از کلیدواژه‌های پرجستجو می‌توانید از طریق گوگل ترافیک خوبی برای کانال خود جذب کنید. در هنگام آپلود ویدیو شما باید عنوان ویدیو، توضیحات ویدیو و برچسب‌های ویدیو را وارد کنید؛ برای افزایش بازدید یوتیوب و ویدیوهای کانال خود، باید کلمات کلیدی پرجستجو را در هر سه بخش استفاده کنید.

شما می‌توانید برچسب‌های خود را تا ۵۰۰ کاراکتر به ویدیوی خود اضافه کنید اما بهترین حالت استفاده از ۱۰ تا ۱۵ تگ است! اگر سعی کنید در هنگام اضافه کردن برچسب‌های ویدیو، از کلیدواژه‌های پرجستجو اضافه کنید، به افزایش بازدید یوتیوب و ویدیوهای کانال خود کمک بسیار زیادی کرده‌اید. این برچسب‌ها نه تنها در هنگام جستجوی کاربران در یوتیوب به شما کمک می‌کنند، بلکه می‌توانند کاربرانی که از طریق گوگل وارد یوتیوب می‌شوند را به کانال شما هدایت کنند. در تگ‌های خود سعی کنید از تگ‌های کوتاه و بلند استفاده کنید؛ تگ‌های کوتاه کلماتی مانند “دوربین، خودرو و…” باشند اما کلمات کلیدی بلند، کلماتی هستند که کاربران آن را در گوگل جستجو می‌کنند! مثلاً کلمه کلیدی “آموزش تنظیم دوربین کانن C100” کلمات کلیدی بلند را شامل می‌شود. در حالت کلی باید ۳ الی ۵ کلمه از کلمات کلیدی بلند (شامل ۲ تا ۵ کلمه) و بقیه کلمات کلیدی تا ۵ کلمه درج شود تا بهترین بازدهی را داشته باشید؛ البته باز هم باید توجه داشته باشید که نوع کلمات کلیدی، تعداد جستجوی آن و موضوع فعالیت کانال شما در افزایش بازدید یوتیوب و کانال شما اهمیت زیادی دارد.

تفاوت کلمه کلیدی اصلی و فرعی

هر ویدیوی یوتیوب باید یک کلمه کلیدی اصلی و چندین کلمه کلیدی فرعی داشته باشد! مثلاً اگر ویدیویی در زمینه “بررسی دوربین ۵۳۰۰d نیکون” آپلود می‌کنید، کلمه کلیدی اصلی “دوربین ۵۳۰۰d” و سایر کلمات کلیدی فرعی هستند. در هنگام انتخاب نام ویدیو، توضیحات و برچسب مربوط به آن، باید کلمه کلیدی اصلی را در آن‌ها قرار دهید و کلمات کلیدی فرعی را در بخش توضیحات و برچسب‌ها درج کنید.

بهینه‌سازی عنوان ویدیو برای کاربران

اگر در هنگام انتخاب عنوان ویدیو تنها به موتورهای جستجو و افزایش بازدید یوتیوب فکر کنید، نمی‌توانید یک عنوان جذاب برای کاربران بنویسید! کاربران پیش از آن‌که بخواهند ویدیوی شما را ببینند، باید عنوان ویدیو نظرشان را جلب کند. در این مقاله به بررسی برخی از نکات مهم و تاثیرگذار در بهینه‌سازی عنوان ویدیوهای یوتیوب پرداختیم که در مقاله بعدی هم به بررسی ادامه این نکات خواهیم پرداخت.

طراح گرافیک و وب‌سایت، متخصص تولید محتوای حرفه‌ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، سئو

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *