اگر از همراهان همیشگی پرشین تولز هستید، حتماً مقاله قبلی در مورد تاثیر شبکه‌های اجتماعی در سئوی سایت را خوانده‌اید! در این مقاله هم قصد داریم به بررسی ادامه این بحث بپردازیم تا بتوانید سئوی سایت خود را بهبود ببخشید.

از کاربران سوال بپرسید و به سوالات آن‌ها پاسخ دهید!

تعامل برای زنده نگه داشتن هر جامعه‎‏ی آنلاینی ضروری است. یک تاکتیک عالی برای رشد جامعه‎ی شما در آنها و افزایش چشمگیر تعامل توسط یک سوال و جواب است. ایده‎ی پشت این تفکر این است که یک روز از هفته را انتخاب کنید، سپس مخاطبین خود را با ترفندی خلاق تشویق کنید که سوال‎هایی در رابطه با محصول، فعالیت تجاری، صنعت یا هرچیزی در مورد شما، بپرسند. این کار را می توانید به کمک کارمندان خود به سرعت جلو ببرید و با تلنگرهایی از طرف ایشان رشد دهید. سپس شما جواب این سوال‎ها را می‎دهید و بعد بهترین سوال را انتخاب و از آن در یک پست در بلاگ خود تحلیل و جوابی عالی ارائه می نمایید. با گذشت زمان دیگران نیز در این قضیه شرکت می‎کنند و به آهستگی شما برند خود را به عنوان یک برند قابل اطمینان در اینترنت مطرح می‎کنید.

تولید اینفوگرافیک‌های جذاب و ارزشمند!

در طول سال‎های اخیر، اینفوگرافیک‎ها بی نهایت محبوب شده‎اند. سرمایه گذاری در طراحی یک اینفوگرافیک حرفه‎ای یکی از بهترین راه‎ها برای ایجاد افزایش محبوبیت و افزایش میزان ترافیک به سمت سایت شما است و به شما کمک می‎‎کند که بک لینک‎های با ارزش کسب کنید که برای سئو عالی می‎باشد. یک اینفوگرافیک با کیفیت می‎تواند هزینه‎ای از ۳۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان داشته باشد ولی ارزش سرمایه گذاری را خواهد داشت. در رابطه با موضوعات جالب در فعالیت تجاری خود تحقیق کنید و یکی از موضوعات روز را پیاده سازی کنید.  اگر من یک فروشگاه اینترنتی داشتم و نزدیک عید بود اینفوگرافیکی با موضوع “چطور هزینه های شب عید را کنترل کنیم ” تولید می کردم. فکر می کنم در تمام شبکه های اجتماعی به صورت ویروسی جلو برود

 

در اینستاگرام پیشنهاد تخفیف برای خرید از سایت بدهید!

همه عاشق خرید خوب و با تخفیف ویژه هستند! و چه جایی برای شما بهتر از شبکه های اجتماعی برای پیشنهاد یک خرید خوب. چقدر بهتر می شود که روز تعطیل همه را هم به روز خرید تبدیل کنید. جمعه ها را با تخفیف های خاص خود همراه کنید. روز تعطیل فکر مشتری شما آزاد تر است و می تواند بهترین بازخورد را برای شما به همراه داشته باشد. تبلیغات دیجی کالا در اینستاگرام را دیده اید؟

مزیت اصلی شبکه های اجتماعی رایگان بودن آن است. این موضوع در حالی است که برای شبکه های اجتماعی دیگر لازم است شما هزینه های کلانی را خرج کنید. در این زمینه در صورتی که با عدم نتیجه لازم همراه باشد، شما را با مشکلات بسیاری مواجه خواهد ساخت. در همین راستا این شبکه ها می توانند گزینه بدون ریسکی محسوب شوند. با این حال توجه داشته باشید که همواره باید به نحوی عمل کنید که افراد مشتاق به دنبال کردن صفحه شما در هر یک از شبکه های مجازی مطرح، باشند. در غیر این صورت و در شرایطی که صرفا به امور تبلیغاتی بپردازید، بدون شک در مدت زمان کوتاهی همان مخاطبان اولیه خود را نیز از دست خواهید داد. به همین خاطر همواره باید با ظرافت در این رابطه عمل کنید.  همچنین شیوه های دیگر تبلیغاتی به علت محدودیت زمانی و مکانی که دارند، آنگونه که باید نمی توانند توضیحات جامعی را ارائه دهند. با این حال شبکه های اجتماعی بدون این دسته از محدودیت ها بوده و این موضوع فضا را برای اقدامات بیشتر مهیا ساخته است.

در هر جایی که افرادی وجود داشته باشند، می توانید بازار خود را راه اندازی کنید. این موضوع حتی در قالب های جدید نظیر شبکه های اجتماعی نیز میسر است. با این حال نحوه عمل در این رابطه با شرایطی که مستقیما با افراد در ارتباط هستید، تفاوت هایی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. تقریبا ۷۰درصد از بزرگسالان امریکایی در شبکه های اجتماعی معروف عضویت دارند و همین موضوع بیانگر درستی مطلب ذکر شده است.  با این حال توصیه می شود در این رابطه نقطه شروع خود را فیس بوک قرار دهید. دلایل این موضوع نیز به علت سابقه بیشتر و دارا بودن ۱٫۷ میلیارد کاربر فعال است. با این حال در این رابطه خود را به یک شبکه اجتماعی محدود نکنید و از تمامی امکانات موجود در راستای تقویت برند خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که هریک از این شبکه ها از ویژگی های خاص خود برخوردارند که باید براساس نقاط ضعف و قوت هریک اقدامات خود را صورت دهید.  اگرچه دسترسی به این شبکه ها بدون هزینه است، با این حال در راستای رشد و ترقی در آن لازم است هزینه هایی را متحمل شوید. با این حال بار مالی این دسته از اقدامات در مقایسه با سایر روش ها بسیار کم بوده و همین موضوع بیانگر مقرون به صرفه بودن آن است. از جمله اقدامات ضروری در این رابطه استخدام فردی برای مدیریت صفحات شما در هریک از شبکه ها، استخدام عکاس و فیلمبردار حرفه ای برای تولید محتوای جذاب و همچنین درخواست از سایر پیج های محبوب برای تبلیغ شما در راستای بیشتر دیده شدن است.

محدودیتی در اینستاگرام برای ایجاد روابط وجود ندارد!

در تبلیغات چاپی، مکان مشخصی را باید متصور شوید، این موضوع در رابطه با تبلیغات تلویزیونی و حتی رادیویی اگرچه گستره بیشتری دارد، با این حال به همین شکل است. این موضوع در حالی است که شبکه های اجتماعی هیچگونه محدودیت زمانی، مکانی و سنی نداشته و این موضوع آزادی عمل فوق العاده ای را به افراد در راستای انجام اقدامات بیشتر خواهد داد. با این حال در صورتی که می خواهید در سطح جهانی عمل کنید، لازم است پیام های خود را به چند زبان ارسال کنید تا همگان بتوانند با شما ارتباط لازم را برقرار سازند.  در سایر روش های تبلیغاتی شما عملا نخواهید دانست که مخاطبان شما چه کسانی هستند. با این حال در این روش قادر خواهید بود با نگاه کردن به لیست دنبال کننده های خود اطلاعات مفیدی را به دست آورید. همچنین این موضوع امکان ارتباط دوطرفه با مخاطب را به همراه خواهد داشت. برای مثال اگرچه در تبلیغات دیگر پل های ارتباطی ذکر می شوند، با این حال نتایج حاکی از آن است که افراد تمایلی به حفظ کردن آن یا سرچ موارد نداشته و این موضوع به عنوان یک معضل مطرح هستند. با این حال شبکه های اجتماعی امکانات وسیعی را برای ارتباط با افراد در اختیار مخاطب قرار می دهد و همین موضوع امکان تبدیل مخاطب به مشتری را در زمان کمتری مهیا خواهد ساخت. همواره صاحبان برندهای مختلف می توانند از شبکه های اجتماعی در راستای ارائه خدمات جالب توجه و منحصر به فرد استفاده کنند. برای مثال ایجاد یک کمپین یا چالش در مدت زمان بسیار کمی مهیا خواهد بود و این موضوع در حالی است که در سایر روش ها نیاز به زمینه سازی های متعدد است.

طراح گرافیک و وب‌سایت، متخصص تولید محتوای حرفه‌ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، سئو

Join the Conversation

1 Comments

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *