اگر از کاربران بخش وبلاگ پرشین‌تولز هستید و مقالات ما را دنبال می‌کنید، حتماً بخش قبلی مقاله سئو و بهینه‌سازی سایت را خوانده‌اید. در این مقاله قصد داریم به بررسی ادامه این بحث بپردازیم تا مخاطبان خود را از طریق موتورهای جستجو جذب کنید.

مورد سوم) نحوه برخورد گوگل با فروش سریع محصول را در نظر داشته باشید!

در یک فروشگاه اینترنتی که فعالیت متناسبی دارد، برخی از محصولات در مدت زمان کوتاهی به فروش می رسند و دسته‌ای از محصولات جدید جایگزین آن ها می شوند. این در واقع یعنی که محتوایی قدیمی در مدت زمان کوتاهی حذف شده و محتوایی جدید به آن اضافه می شود. شما باید بدانید که گوگل با این روند چه برخوردی دارد و آیا ممکن است که این مورد را به عنوان یک فاکتور منفی در نظر بگیرد یا خیر.  در این وضعیت، فرصت زیادی برای سئو فروشگاه های اینترنتی وجود نخواهد داشت. در نتیجه اگر شما دارای یک وب سایت برای فروش محصولاتی خاص هستید، پیشنهاد می کنیم که وقت خود را برای بهینه سازی صفحاتی بگذارید که از نظر مدت زمان حضور در سایت شما، قرار نیست که به زودی حذف شوند. علت این است سئو سایت به طور کلی یک پروسه زمان بر می باشد و برای اینکه نتیجه مناسبی بدهد باید حداقل ۶ ماه منتظر باشید.  نکته ای که در بالا گفته شد به این معنا نیست که شما عملیات سئو را برای برخی از صفحات سایت خود انجام داده و به دیگر صفحاتی که قرار است به زودی حذف شوند، توجهی نداشته باشید. شما باید همه تلاش خود را کرده و با استفاده از آموزش سئو سایت فروشگاهی، بهینه سازی صفحات خود را طبقه بندی کنید.  به زبانی دیگر، بهتر است که به جای اینکه یک صفحه مخصوص فروش یک نوع کفش خاص را سئو کنید، تمرکز خود را بیشتر بر روی بهینه سازی دسته محصولات فروش کفش ورزشی بگذارید.

مورد چهارم) چقدر زمان برای رتبه گرفتن محتوای خود نیاز دارید؟

اگر یک صفحه یا دسته را در فروشگاهی اینترنتی خود، سئو کرده اید، می توانید از Google Search Console استفاده کنید تا صفحه سئو شده، کراول شود. به این صورت شما به گوگل اطلاع می دهید که چیزی در وب سایت شما تغییر کرده است. مدت زمانی که صفحه مورد نظر سایت شما ایندکس می شود، طولانی نیست. البته دقت داشته باشید که ایندکس شدن با اینکه شما در نتایج جستجو رنک بگیرید، متفاوت است.  بعد از ایندکس شدن، گوگل با نمایش فروشگاه شما برای یک سری از کلمات کلیدی، میزان رضایت و بازدید کاربران را سنجش کرده و به همان میزان برای شما رنک مناسبی در نظر می گیرد. مدت زمانی که برای یک کلمه کلیدی در نتایج جستجوی گوگل می شود رنک بالایی دریافت کرد، به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال میزان سختی کلمه کلیدی هدف شما، اصلی ترین موردی است که در زمان بالا آمدن سایت شما در بین رقبایتان تاثیر می گذارد. در واقع ممکن است که یک کلمه کلیدی سختی بالایی داشته و رقابت برای آن در بین سایت های فروشگاهی زیاد باشد. در نتیجه اگر شما نیز بخواهید بر روی این عبارت کلیدی کار کنید، باید به خوبی نکات سئو فروشگاه‌های اینترنتی را در روند کاری خود پیاده سازی کنید.

مورد پنجم) آیا تغییر دامنه از دامنه‌های مناسب فروشگاه نظیر Biz کار درستی است؟

اگر به دنبال راه اندازی یک فروشگاه جدید هستید، منطقی است که از دامنه سطح بالا کد کشور خود استفاده کنید. اگر شما در حال حاضر از یک دامنه قدرتمند مثل biz. استفاده می‌کنید و با استفاده از راهنمای سئوی فروشگاه فعالیت های مناسبی در این زمینه از خود ارائه کرده اید، پیشنهاد می کنیم که به فکر تعویض دامنه نباشید؛ چراکه این محتوای صفحه است که برای رتبه بندی اهمیت دارد. تعداد بسیار زیادی از افرادی که از راهنمای سئوی فروشگاه استفاده می کنند، این سوال برایشان به وجود می آید که برای تهیه محصولاتشان بهتر است که تنها به یک یا چند فروشگاه دیگر تکیه کنند و یا اینکه یک فروشگاه شخصی داشته باشند؟  نکته ای که وجود دارد این است که پاسخ این سوال در شرایط مختلف، متفاوت خواهد بود. به طور کلی داشتن فروشگاه شخصی اهمیت بسیار زیادی دارد برای آن دسته از مشتریانی که مخاطبین اصلی کسب و کار شما هستند که می خواهند به صورت ویژه از محصولات تخصصی شما استفاده کنند. اما پیشنهاد ما این است که برای بهبود عملکرد خود، بهتر است که ترکیبی از فروشگاه شخصی و یک سری فروشگاه شخص ثالث داشته باشید.

مورد ششم) کیفیت محتوای شما از نظر گوگل چگونه است؟

این‌ که گوگل دقیقا به چه صورتی کیفیت محتوا و سئو فروشگاه های اینترنتی را مورد بررسی قرار می دهد، به طور کامل مشخص نیست. اما شما می توانید با استفاده از برخی نکات آموزش سئو سایت فروشگاهی، فاکتورهای گوگل برای ارزیابی و رتبه بندی فروشگاه های اینترنتی را متوجه شوید. مسئله مهمی که در این قضیه تاثیر می گذارد، هدف جستجو است. محتوای سایت شما باید به خوبی با آن چیزی که در ذهن کاربران وجود دارد، تطابق داشته باشد. کاربر بعد از اینکه یک عبارت کلیدی را جستجو می کند، باید محتوایی را در سایت مشاهده کند که دقیقا به دنبال آن است.

مورد هفتم) استفاده از ساب‌دامین یا ساب‌فولدر برای دامنه مناسب است؟

نظرات بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد؛ اما شما باید دقت داشته باشید که از آموزش سئو سایت فروشگاهی مناسب استفاده کنید. پیشنهاد منطقی این است که از یک زیر دامنه استفاده کنید. البته به کارگیری یک زیر دامنه باید در صورتی اتفاق بیفتد که صاحب وب سایت دارای بلاگی باشد که محتواهای منحصر به فردی درباره تجارت الکترونیک در آن وجود داشته باشد.  حال اگر کل دامنه بخواهد به یک سبد کالای خاص متمرکز شده و تمایزی بین مخاطبین هدف به آن صورت وجود نداشته باشد، ما استفاده از یک Subdirectory را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در مقاله بعدی به ادامه این بحث می‌پردازیم.

طراح گرافیک و وب‌سایت، متخصص تولید محتوای حرفه‌ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، سئو

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *