اگر می‌خواهید رتبه سایت خود را افزایش دهید یا به بهبود رتبه الکسای خود فکر می‌کنید، مجموعه مقالات چگونه رتبه الکسای سایت خود را افزایش دهیم؟ را دنبال کنید.

گیف‌ ؛ تصاویر متحرک

از گیف متحرک در چت های دوستانه و فروم‌ها زیاد استفاده می‌شود ولی به کار بردن آن‌ها در اینترنت خیلی رایج نیست. اخیرا پلتفرم‌های بلاگ‌نویسی مانند تامبلر از گیف های متحرک به عنوان یک عنصر در تولید محتوا به کار برده است. اگر در تلگرام فعالیت می‌کنید، حتما گیف‌های زیادی را دیده‌اید که از سمت دوستانتان برای شما ارسال شده است! استفاده کردن از گیف‌های متحرک در صفحات وب سایت مخصوصا صفحه فرود باعث افزایش جذابیت محتوای سایت شما و در نهایت جذب کاربران می‌شود. گیف‌ها امروزه به عنوان یکی از انواع محتوا استفاده می شود.

کمیک و کاریکاتور

کمیک و کاریکاتورها از دیگر انواع محتوا هستند که بازاریابان و تولیدکنندگان محتوا می‌توانند برای افزایش جذابیت محتوای سایت خود استفاده کنند. در واقع، از این نوع محتوا بیشتر در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود. ویژگی که کمیک و کاریکاتورها دارند این است که به راحتی می‌توانند نوع صنعت یا کسب وکار را بازگو کنند و همچنین بسته به شرایط و اتفاقات روزی که در جهان می‌افتاد، برای هرکدام یک کاریکاتور ایجاد کرد. بر اساس گزارش‌ها و تحلیل‌های به دست آمده ازشبکه‌های اجتماعی، میزان به اشتراک‌گذاری این نوع محتوا زیاد است البته اگر اصول آن به خوبی رعایت شود، می تواند کمک به افزایش رتبه وب سایت کند.

محتوای تصویری یا بصری

محتوای بصری را نباید با اینفوگرافیک اشتباه گرفت. محتوای بصری یکی دیگر از انواع محتوا است که در بازاریابی اینترنتی از آن استفاده می‌شود. از محتوای بصری برای توضیح ساده‌تر مفاهیم پیچیده که ارائه آن ها به صورت متنی سخت است، استفاده شود.

یکی از کاربردهای محتوای بصری، استفاده از آن ها در تصویرسازی صفحات کتاب کودکان است. از محتوای بصری می‌توان در کارت‌های شبیه کارت‌های بازی برای ساده سازی مفاهیم سخت آموزشی استفاده کرد. در دنیای اینرنت از این نوع محتوا، در بلاگ ها، شبکه های اجتماعی، کتاب های الکترونیکی و غیره استفاده می شود.

محتوای چالش برانگیز

استفاده از محتوای چالش برانگیز به راحتی می‌تواند باعث افزایش ترافیک سایت، کامنت‌ها و دریافت لینک شود. محتوای چالشی یکی از انواع محتوا است که برای تمامی انواع افراد حالت جذاب و گیرایی دارد. اگر به خوبی این نوع محتوا پیاده سازی شود، می‌تواند باعث درگیر شدن کاربران و افزایش ارزش برند شما بین دیگر رقبا شود. برای مثال می توان مناظره بین دو برند برای یک محصول بیان کرد. مناظره ها همیشه به عنوان یکی از چالش ترین برنامه ها بین کاربران بوده و از انواع محتوا است و در آن همیشه یک برند و کیفیت آن را به چالش می‌کشند.

لایو ویدیو‌ها

یکی از انواع محتوایی که جدیدا به شبکه های اجتماعی اضافه شده است و البته از قبل هم در سایت ها به کار می بردند، ویدیوهای زنده از وقایع و رخدادها است. این ویدیو ها می تواند شامل رویداد ورزشی، معرفی محصولات و تست آن به صورت زنده و غیره باشد. برای مثال درشبکه اجتماعی اینستاگرام، امکان آپلود ویدیو زنده در عرض چند ثانیه به تازگی اضافه شده است و یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی و تولید انواع محتوا می باشد. هیچ چیزی مانند ویدیو نمی تواند توجه کاربران را خود جلب کند.

تولید محتوا در یوتیوب

توییتر یکی از شبکه‌های اجتماعی که در آن می توان محتوای کوتاه تولید کرد. محتوایی که در توییتر قرار داده می شود باید کوتاه و جذاب باشد و از این رو به یکی از محبوب‌ترین شبکه ها بین افراد در جهان شده است. تمامی افراد اعم از دانشجو و مردم عادی گرفته تا سیاستمدارن بزرگ، برای خود یک اکانت توییتر دارند و جملات و سخنان خود را در آن قرار می دهند. توییتر در واقع به یکی از محبوب ترین انواع محتوا بین کاربران تبدیل شده است.

اطلاع‌رسانی رویدادهای مهم

نمی‌توان برای هر رویداد یا اتفاقی که در شرکت یا سازمان می افتد، یک سایت جداگانه طراحی کرد یا یک صفحه بلاگ درآن مورد نوشت. صفحات بلاگ ممکن است که خوانده نشوند. ولی نکته مهم تر از آن، نوع نوشتن رویدادها و خبرها است. نحوه نوشتن آن ها با مقالات آموزشی متفاوت است و نیاز به یک تخصصی خاص دارد. بهتر است که از یک تیم مجزا و تخصصی خبری برای این مساله استفاده کنید. اطلاع رسانی از رویدادها در سایت و شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین انواع خبری است.

اینفوگرافیک‌ها

ازاینفوگرافیک برای نمایش اطلاعات به صورت فرآیندی استفاده می شود. هر نوع موضوعی را می توان با اینوگرافیک و به ترتیب مراحل به تصویر کشید. اینفوگرافیک شبیه محتوای بصری است و استفاده اصلی آن در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا پینترست است. یکی از انواع محتوا است که میزان استفاده از آن روبه رشد است.

الگوبرداری از تصاویر

یکی از انواع محتوا که شدیدا بر استفاده از آن توصیه می‌کنیم! در این نوع محتوا شما سعی می‌کنید که خود و کسب وکارتان را در اینترنت با استفاده از الگوهای تصویری معرفی و شناسایی نمایید و یکی از بهترین ابزارها در بازاریابی اینترنتی است. الگوهای تصویری به غیر مسائل آموزشی، می توانند برای فان و سرگرمی استفاده شوند و یکی از ابزار انواع محتوا می باشند که در استفاده آن ها بیشتر در شبکه های اجتماعی می باشد.

موزیک ویدیوهای حرفه‌ای

از موزیک ویدیو که یکی از انواع محتوا است برای تولید محتوای خنده دار و سرگرم کننده استفاده می کنند. البته ساختن موزیک ویدیو در توان دانش هر کسی نیست و نیازمند یک فرد باتجربه برای درست کردن آن است ولی اگر بتوانید یک موزیک ویدیویی را تولید کنید، می توان گفت که به راحتی می توانید کاربران بیشتری را به سمت سایت خود جذب کرده و ترافیک سایت خود را افزایش دهید. موزیک ویدئو، نسبت به سایر محتوا عکسی و متنی بیشتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند و از این به برندسازی سایت شما کمک بسیاری خواهد کرد.

اشتراک‌گذاری اطلاعات و داده اورجینال

اطلاعات اورجینال یعنی داده هایی که توسط خود شرکت تولید شود و در مورد آن تحقیقات بسیاری انجام می شود. استفاده از اطلاعات اورجینال می تواند سایت شما را به یک منبع اطلاعاتی بین کاربران تبدیل کند برای مثال خبرگزاری های اصلی، از داده های اورجینال استفاده می کنند. اطلاعات اورجینال که از انواع محتوا است بیشتر شامل خبرهای به روز در حوزه کاری مربوطه است.

پادکست‌های صوتی

پادکست از انواع محتوا است که به صورت صوتی و ویدیویی می باشد. از این نوع محتوا بیشتر افرادی که در حال مسافرت هستند و قصد دارند مطالب را همچنان به صوتی گوش کنند، استفاده می کنند.

نمایش اسلایدهای کاربردی

یکی از ساده ترین ابزارهای انواع محتوا برای نمایش اطلاعات در سطح شهر وب سایت ها است. نوع نمایش اسلایدی به این صورت است که نکته یا بخشی از مصاحبه، مراسم و غیره در یک اسلاید نمایش داده می شود. امروزه محتوایی که نکاتی را بیان می کنند، از نمایش اسلایدی استفاده می کنند که هر نکته ای را در آن بیان می کنند.

یک نکته مهم که در محتوای سایت شما تاثیرگذار است!

داشتن تعادل بین انواع محتوا خیلی مهم است. این تعادل یعنی اینکه انواع محتوا مناسب سایت خود را براساس استراتژی خاصی و به تناسب تولید کنید و همچنین بهتر است به دنبال تولید نوعی محتوا جدیدی باشید که قبلا آن را تست نکرده اید. در واقع اگر به دنبال این هستید که بتوانید تولید محتوا خود را نسبت به بقیه رقبا پیشتاز نمایید، باید به غیر از رعایت اصول و نگارش سئو، محتوا و مطالبی را تولید کنید که رقبای شما از آن ها غافل هستند یا کمتر توجه می کنند.

طراح گرافیک و وب‌سایت، متخصص تولید محتوای حرفه‌ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، سئو

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *