همانطور که در بخش اول مقاله 28 ایده راه اندازی کسب و کار گفته شد شروع یک کسب و کار آنلاین به خاطر این بوده است که روزی یک ایده به ذهن موسس آن رسیده است. اگر به فکر راه اندازی کسب و کارتان هستید اما ایده مناسبی ندارید، در بخش دوم مقاله با ما همراه باشید.

 1. کسب درآمد از طریق راه اندازی پادکست

امروزه کاربران به پادکست علاقه بسیار زیادی دارند! زیرا می توانند آن را در هر جایی، حتی پشت ترافیک ماشین ها هم گوش کنند. اگر صدای خوبی دارید و می توانید محتوای خوبی را ضبط کنید، شانس زیادی برای کسب درآمد به صورت آنلاین دارید. برای ضبط پادکست به امکانات زیادی نیاز ندارید و می توانید در خانه هم آن را ضبط کنید. برای ضبط پادکست به یک میکروفون با کیفیت بالا، یک نرم افزار ضبط صدا و بعضی اوقات هم نرم افزار ضبط تماس نیاز دارید؛ مورد آخر برای زمانی است که می خواهید از پشت تلفن با کسی مصاحبه کنید یا پادکست دو نفره ضبط کنید. برای رشد بهتر پادکست خود بهتر است با افراد برجسته در حوزه کاری خود صحبت کنید تا نوعی تبلیغات برای شما باشد.

مهم ترین مزایای راه اندازی پادکست عبارتند از:

 • روز به روز به محبوبیت پادکست اضافه می شود و کاربرانی که به آن علاقه دارند، هر روز بیشتر از دیروز هستند. بر اساس گزارش های در دسترس 51 درصد از مردم آمریکا به پادکست علاقه دارند و گوش می دهند.
 • یک پادکست جذاب می تواند فرصت های بی شماری برای شما ایجاد کند! مثلاً می توانید بخشی از پادکست رو به یک بلاگ پست جهت انتشار در سایت خود تبدیل کنید. می توانید اسپانسر بگیرید و بابت ضبط هر بخش، درآمد بسیار خوبی کسب کنید. همچنین ضبط پادکست ارتباط های بسیار خوب و قوی برای شما ایجاد می کند که منجر به رشد شما و کسب و کارتان خواهد شد.

بنابراین اگر در این زمینه تخصص دارید یا علاقه مند هستید، ضبط پادکست کمک زیادی به شما می کند تا بیشترین رشد را تجربه کنید.

 1. راه اندازی کسب و کار در حوزه همکاری در فروش

در مورد همکاری در فروش چیزی شنیده اید؟ همان طور که از اسمش پیداست، شما در بخش فروش همکاری می کنید. در واقع کسب و کارهای دیگری که محصولی برای فروش دارند، سیستمی دارند تا شما با معرفی آن محصول به کاربران، کاربر را ترغیب به خرید محصول کنید. با هر خرید کاربر پورسانتی به شما تعلق می گیرد که برخی از افراد درآمدهای میلیونی از طریق آن دارند. البته هیچ دردسری هم ندارد! در واقع شما هیچ کاری با بخش بسته بندی و ارسال محصول ندارید، فقط مشتری پیدا می کنید. در حال حاضر فروشگاه های بزرگی از این سیستم بهره مند هستند و کاربران هم محصولات آن ها را در وبلاگ، شبکه های اجتماعی، ایمیل و سایر رسانه های معرفی می کنند.

مهم ترین مزایای کسب درآمد از همکاری در فروش عبارتند از:

 • تا کنون محصول یا خدماتی را که استفاده می کرده اید را در میان آشنایان خود تبلیغ می کردید! با کمک همکاری در فروش می توانید معرفی خود را به میلیون ها کاربر انجام دهید و با کمک آن پول بسیار خوبی دریافت کنید.
 • همکاری در فروش بهترین منبع کسب درآمد غیرفعال است و شما می توانید با شرکت های دلخواهی در هر زمینه که نیاز داشتید همکاری کنید. حتی فروشگاه های بزرگی نظیر آمازون هم از این فرصت استفاده می کنند تا بهترین نتیجه و سودآوری را ببینند.

همکاری در فروش کم دردسرترین روش کسب درآمد است که البته اگر آن را جدی بگیرید، می تواند شما را به پول زیادی برساند.

 1. راه اندازی کسب و کاری برای خرید عمده محصول و فروش جزئی آن

شرکت های زیادی هستند که محصولات مختلفی دارند و آن را به صورت عمده به فروش می رسانند. شما می توانید این محصولات را به صورت عمده خریداری کنید و به صورت جزئی بفروشید. در واقع محصول را کلی و با قیمت پایین خرید می کنید و سپس آن را به صورت جزئی و قیمت بالا می فروشید. این کار به شما کمک می کند تا درآمد بسیار خوبی از آن کسب کنید و کسب و کار موفقی داشته باشید. یکی از ایده های راه اندازی کسب و کار آنلاین همین است. حتی می توانید از کاربران پیش سفارش بگیرید و بر اساس آن، از محل توزیع تهیه و برای کاربران خود ارسال کنید.

مهم ترین مزایای راه اندازی کسب و کار خرید عمده و فروش جزئی محصول عبارتند از:

 • این نوع کسب و کار بستگی به نوع محصول شما می تواند فصل یا دائمی باشد. اگر می خواهید یک کسب و کار فصلی راه اندازی کنید، این مدل درآمدی برای شما مناسب است.
 • این نوع کسب و کار در حال رشد است و متقاضیان بسیار زیادی دارد. تا جایی که در سال 2019 حدود 16 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرده است و این مبلغ در سال 2021 به 28 میلیارد دلار در سال رسیده است.
 • شما نیازی به تولید محصول ندارید و فقط نقش فروشنده را خواهید داشت! گاهی اوقات هم در برخی محصولات می توانید نام برند خود را روی بسته بندی بزنید و با برند خود آن را به فروش برسانید.

بنابراین چنین کسب و کاری می تواند درآمد بسیار خوبی برای شما ایجاد کند و پیشنهاد می کنیم از این نوع کسب و کار برای رشد مالی خود کمک بگیرید.

 1. کسب درآمد از توسعه یک محصول خاص

بسیاری از کسب و کارها یک محصول خاص ارائه می کنند و تمرکزشان بر روی آن محصول است. اگر شما هم محصول خاصی مدنظرتان است که افراد به آن نیاز دارند، یک ایده برای راه اندازی کسب و کار است. در واقع شما همان محصول را توسعه می دهید و دیگر به فکر توسعه محصول دیگری نیستید. در این صورت می توانید آموزش های لازم به آن محصول را هم ارائه کنید تا کاربران ببینند که واقعاً روی آن محصول تسلط دارید. مثلاً یکی از بهترین ایده ها تمرکز روی محصولات خوراکی گیاهی برای افرادی است که به گیاه خواری علاقه دارند. همچنین می توانید روی محصولات مربوط به یک حیوان خانگی خاص تمرکز کنید.

مهم ترین مزایای کسب درآمد از طریق محصول خاص عبارتند از:

 • محصولات خاص می توانند سر و صدا ایجاد کنند و برند شما را رشد دهند. تنها بودجه ای که غیر از توسعه محصول نیاز دارید، این است که پوشش خبری بدهید. البته کاربران هم به شما کمک می کنند و آن را وایرال می کنند و این قدم مهمی در رشد کسب و کارتان است.
 • شاید تخصصی کار کردن به عنوان ایده کسب و کار ریسک زیادی داشته باشد؛ زیرا شما مشتریان خاصی را هدف گرفته اید. اما در نهایت، بازاریابی و اطلاع رسانی محصول شما کاملاً راحت است. در واقع به جای آن که بخواهید با کاربران زیادی صحبت کنید، تنها با مخاطبان هدف خود صحبت می کنید.

تمرکز روی توسعه یک محصول خاص از طرفی کار شما را با توجه به محدود بودن جامعه مخاطبان راحت می کند و از طرف دیگر ریسک بالایی دارد.

 1. راه اندازی کسب و کاری برای فروش محصولات دست ساز

یکی از بهترین ایده های راه اندازی کسب و کار آنلاین برای افرادی که محصولات دست ساز درست می کنند، فروش آن است. مثلاً اگر شما در زمینه طراحی و تولید جواهر مهارت دارید، ایده بسیار خوبی است که آن را در فضای آنلاین بفروشید. زیرا کاربران زیادی وجود دارند که به محصولات دست ساز نسبت به محصولات صنعتی علاقه بیشتری دارند. در حال حاضر بسیاری از کاربران محصولات دست ساز نظیر جواهر، قاب عکس، مبلمان و دکور را از طریق اینستاگرام و سایت به فروش می رسانند و البته درآمدهای بسیار خوبی هم دارند. شما هم می توانید کسب و کارتان در این حوزه را شروع کنید.

از شر فروش کم در کسب و کارتان راحت شوید!

مهم ترین مزایای کسب و کار فروش محصولات دست ساز عبارتند از:

 • شما می توانید هر چقدر که می خواهید وقت بگذارید و به رشد کسب و کارتان کمک کنید! اگر کسب و کار اصلی شما است، به اندازه کافی وقت بگذارید و اگر به عنوان شغل دوم دست به راه اندازی چنین کسب و کاری می زنید، به صورت پاره وقت زمان صرف کنید.
 • به راحتی می توانید تولید کالاهای دست ساز را در برنامه زمانی خود قرار دهید؛ مثلاً در زمان فراغت به آن بپردازید تا هر زمانی که سفارش دریافت کردید! در این مورد، دستتان کاملاً باز خواهد بود.
 • از علاقه خود پول در بیاورید! تولید محصولات دست ساز بر اساس علاقه است و اگر کسی علاقه نداشته باشد به سراغ آن نمی رود. یکی از مزایای راه اندازی چنین کسب و کاری این است که از علاقه خود پول در می آورید و این مسئله بسیار رضایت بخش است.

فروش محصولات دست ساز به معنای پول درآوردن از چیزی است که به آن علاقه زیادی دارید.

 1. راه اندازی کسب و کار برای مدیریت شبکه های اجتماعی

این روزها کاربران زیادی در شبکه های اجتماعی فعال هستند و این یعنی یک فرصت عالی برای برندسازی کسب و کارها. در واقع کسب و کارها متوجه شده اند که کاربران زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی می گذرانند و از این فرصت برای معرفی خود و محصولاتشان استفاده می کنند. اگر به دنبال ایده راه اندازی کسب و کار آنلاین هستید، راه اندازی یک کسب و کار برای مدیریت شبکه های اجتماعی گزینه بسیار مناسبی است. زیرا شرکت های زیادی هستند که برای تولید محتوا و مدیریت شبکه های اجتماعی خود به خدمات شما نیاز دارند و این یعنی یک فرصت عالی برای درآمدزایی خوب.

مهم ترین مزایای راه اندازی کسب و کار برای مدیریت شبکه های اجتماعی عبارتند از:

 • این ایده کسب و کار موانع کمی برای شروع دارد و به راحتی می توانید راه اندازی کنید.
 • در این نوع کسب و کار خودتان رئیس هستید و خودتان مشخص می کنید که چقدر درآمد داشته باشید! حتی قیمت گذاری پروژه ها هم دست خودتان است.
 • هر چقدر تجربه شما بیشتر شود، نتایج بهتری برای کسب و کارها ایجاد می کنید و در نهایت می توانید هزینه بیشتری برای خدمات ارائه شده دریافت کنید.
 • اگر کاربری هستید که علاقه زیادی به شبکه های اجتماعی دارید، با یادگیری مهارت هایی نظیر تولید محتوا و مدیریت صفحات می توانید علاقه خود را به پول تبدیل کنید. هر چقدر هم زمان بیشتری بگذارید، پول بیشتری به جیب می زنید!

بنابراین راه اندازی کسب و کاری برای مدیریت شبکه های اجتماعی گزینه بسیار مناسبی برای پول درآوردن افرادی است که به شبکه های اجتماعی علاقه دارند.

 1. سرمایه گذاری آنلاین در بخش املاک

شاید از شنیدن این نوع کسب و کار تعجب کنید اما اگر کمی با سرمایه گذاری در بخش املاک آشنا شوید، بعید نیست که بخواهید در این حوزه فعالیت داشته باشید. افراد زیادی هستند به دنبال املاک هستند و به شخصی مانند شما نیاز دارند تا ملک مناسب برای آن ها پیدا کنید. حتی ممکن است بخواهید خودتان خرید املاک را ترجیح دهید و اقدام به خرید و فروش آن کنید. در اینترنت هم می توانید پلتفرمی برای خرید و فروش املاک ایجاد کنید و ملک هایی که در اختیار شما قرار دارد را به هزاران کاربر نشان دهید! حتی می توانید از پلتفرم هایی مانند دیوار استفاده کنید.

مهم ترین مزایای کسب و کار در زمینه املاک عبارتند از:

 • سرمایه گذاری در حوزه املاک همیشه سودآور بوده است و می تواند در دراز مدت سود خوبی نصیب شما کند! همچنین امکان نقد کردن آن فوری است و در مدت زمان کوتاهی می توانید آن را به پول تبدیل کنید.
 • املاک همیشه موردنظر افراد است و افراد نمی توانند بدون آن زندگی کنند! در واقع یک خواسته کاربر نیست، بلکه نیاز او است و همیشه تقاضا برای آن وجود دارد.
 • این نوع کسب و کار را می توانید با یک ساختار مناسب، ساده تر کنید و درآمد خوبی از آن داشته باشید.

در این نوع کسب و کار فرقی نمی کند که شما خودتان سرمایه دارید یا فقط قرار است فروشنده و مالک را با هم آشنا کنید! در هر صورت سود خوبی نصیب شما می شود اما باید در ابتدا کمی با حوزه آشنا شوید.

 1. فروش کالا در مارکت پلیس ها

با مارکت پلیس ها آشنا هستید؟ پلتفرم هایی هستند که کاربران می توانند محصول / خدمات خود را در آن عرضه کنند تا هر کاربری که نیاز داشت، از آن استفاده کند. شما هم اگر محصول یا خدماتی دارید، به راحتی می توانید در چنین فضاهایی بفروشید. فرقی هم نمی کند که محصول شما چه چیزی است. می تواند یک کالای فیزیکی باشد یا یک کالای دیجیتال. در هر صورت پلتفرم هایی وجود دارند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. جالب است بدانید میزان خرید و فروش در چنین پلتفرم هایی بسیار بالا است و سودآوری خوبی برای شما خواهد داشت.

مهم ترین مزایای کسب درآمد از مارکت پلیس ها عبارتند از:

 • نیاز به هیچ سرمایه اولیه ندارید! کافی است محصول خود را در آن تعریف کنید تا مارکت پلیس با دریافت حق کمیسیون بازاریابی محصول را برای شما انجام دهد.
 • ترافیک زیادی در مارکت پلیس ها وجود دارد؛ به عبارت ساده تر، کاربران زیادی در آن هستند. شما می توانید با انتخاب یک مارکت پلیس درست سود بسیار خوبی داشته باشید.
 • با مرور زمان مهارت های فروش شما افزایش پیدا می کند و می توانید از روش های دیگری هم محصول خود را به فروش برسانید.

کسب درآمد از طریق مارکت پلیس ها کار سختی نیست اما می تواند سودآوری بسیار خوبی برای شما داشته باشد.

 1. راه اندازی کسب و کاری برای ترجمه محتوا و مقالات

به زبانی غیر از فارسی مسلط هستید؟ فرصت بسیار خوبی برای کسب درآمد اینترنتی دارید. کاربران زیادی هستند که به ترجمه نیاز دارند اما به زبان موردنظر مسلط نیستند. این فرصتی برای شما است که با تسلط خود به زبان دوم، بتوانید مقالات و محتوای آن ها را ترجمه کنید و از این راه درآمد خوبی داشته باشید. پروژه های شما می تواند ساعتی یا کلمه ای باشد که بستگی به سیاست های کاری شما خواهد داشت. کسب و کار شما ممکن است در میدان رقابت و ابتدای مسیر، کمی سختی ببیند اما پس از آن که چند مشتری اول را جذب کردید، به مرور کار شما راحت خواهد بود.

مهم ترین مزایای راه اندازی کسب و کار برای ترجمه عبارتند از:

 • پلتفرم هایی وجود دارند که حاضرند شما را جذب کنند تا برای آن ها کار کنید! برخی از آن ها درآمد بسیار خوبی برای شما ایجاد می کنند و می توانید از آن ها استفاده کنید.
 • شما می توانید برای خدماتی که ارائه می کنید، هزینه دلخواه خود را مشخص کنید. البته بهتر است این هزینه ها با عرف بازار فرق زیادی نداشته باشد یا حتی قیمت های رقابتی در ابتدای کار ارائه کنید تا مشتریان زیادی جذب کنید.
 • برای چنین خدماتی نیاز به پرداخت هزینه سنگین در بخش تبلیغات ندارید و سرمایه اولیه هم نیاز نخواهید داشت.

راه اندازی کسب و کاری برای ترجمه محتوا و مقالات کاربران می تواند برای شما سودآوری زیادی داشته باشد، در حالی که برای راه اندازی آن نیاز به سرمایه اولیه ندارید.

 1. راه اندازی کسب و کاری در زمینه حسابداری

حسابداری همیشه یکی از حوزه های پرتقاضا بوده است؛ زیرا هر شرکت یا کسب و کاری به آن نیاز دارد. برخی از افراد حاضرند که برای صرفه جویی در هزینه های خود برون سپاری کنند. شما می توانید کسب و کاری در زمینه حسابداری راه اندازی کنید و پروژه شرکت های دیگر را دریافت کنید. هر چقدر دانش، تحصیلات و تجربه شما در این زمینه بیشتر باشد، شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت. همچنین می توانید پلتفرمی برای کاربران راه اندازی کنید تا امور حسابداری خود را با پرداخت هزینه اشتراک از طریق آن انجام دهند. ارائه راه کارهای عملی و جذاب می تواند شانس شما را برای اعتماد کاربران بیشتر کند.

مهم ترین مزایای راه اندازی کسب و کار در زمینه حسابداری عبارتند از:

 • حسابداری یک کسب و کار انعطاف پذیر است و شما خودتان تعیین می کنید که چقدر پروژه دریافت کنید.
 • حسابداری پروژه ای موقتی نیست و همیشه ادامه دارد! بنابراین برای درآمد بالا و پایدار به تعداد زیادی مشتری نیاز ندارید.
 • خدمات ارائه شده در این نوع کسب و کار بر اساس ایجاد ارتباط و بازگشت مشتریان است و به راحتی می توانید آن را مدیریت کنید.

این نوع کسب و کار می تواند برای شما درآمد پایدار و بالا ایجاد کند! تنها نیاز به دانش حسابداری و ریاضی خواهید داشت.

 1. کسب درآمد از طریق مربی بدنسازی و تناسب اندام

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چند نفر در دنیا هستند که نیاز به تمرین برای تناسب اندام دارند و برای این کار نیاز به یک مربی تناسب اندام؟ قطعاً تعداد زیادی هستند. در ایران هم افراد زیادی هستند که حاضرند بابت تناسب اندام هزینه کنند و یکی از این هزینه ها گرفتن مربی است. یکی از ایده های راه اندازی کسب و کار آنلاین این است که شما یک مربی بدنسازی باشید و شاگرد بگیرید. در واقع بابت برنامه و اجرای حرکات مربی کاربران می شوید و در نهایت، جریان درآمدی بسیار خوبی را از آن خود خواهید کرد. اپلیکیشن های مختلفی هم در این زمینه وجود دارند.

مهم ترین مزایای کسب درآمد از طریق مربی بدنسازی و تناسب اندام عبارتند از:

 • تعداد افرادی که نیاز به مربی برای تناسب اندام دارند زیاد است و میزان تقاضای چنین افرادی هم کم نیست.
 • همه کارهای مربوط به مربی گری بدنسازی و فیتنس را می توانید به صورت کاملاً آنلاین انجام دهید.
 • اگر مربی تناسب اندام هستید و نمی خواهید افراد را به هر دلیل به صورت حضوری ملاقات کنید، این کسب و کار مناسب شما است.
 • می توانید در کنار مربی گری، دوره های آنلاین، کتاب یا برنامه تناسب اندام ارائه دهید و از این طریق درآمد غیرفعال خوبی داشته باشید.

پس اگر مربی تناسب اندام هستید و به فکر یک منبع درآمدی عالی هستید، این نوع کسب و کار مناسب شما است.

 1. کسب درآمد از طریق ایجاد و فروش NFT

در مورد NFT چیزی شنیده اید؟ یکی از روش های بسیار عالی برای کسب درآمد آنلاین همین است. شما می توانید بر روی پلتفرم های مختلف NFT ایجاد کنید و از طریق آن، درآمد بسیار بالایی داشته باشید. این مورد برای کسانی مناسب است که هنرمند هستند و می خواهند محصولات فیزیکی خود را به NFT تبدیل و در نهایت به فروش برسانند. حتی شما می توانید برندی ایجاد کنید و در بستر بلاک چین ها درآمد داشته باشید. در حال حاضر ارزش NFT بیش از 40 میلیارد دلار است که روز به روز هم بیشتر می شود. بنابراین این روش یکی از روش های خلاقانه است که می توانید به خوبی از آن استفاده کنید.

بهترین پلت‌فرم‌ها برای فروش آثار هنری به صورت NFT

مهم ترین مزایای کسب درآمد از طریق NFT عبارتند از:

 • هیچ نشانه توقفی از آن وجود ندارد و ارزش آن روز به روز در حال بیشتر شدن است.
 • پس از یادگیری اصول اولیه، ایجاد NFT و فروش آن کار سختی نیست اما درآمد بسیار خوبی برای شما خواهد داشت.
 • این روش از کسب درآمد مهارت های خلاقانه شما را افزایش می دهد و در نهایت می توانید مخاطبان زیادی را جذب کنید.

این روش کسب درآمد سخت نیست اما می توانید درآمد بسیار عالی برای شما داشته باشد.

 1. کسب درآمد از طریق برگزاری دوره های مربی گری آنلاین

افراد زیادی هستند که تخصصی دارند و کاربران دیگر هم علاقه مند به یادگیری تخصص آن ها هستند. اگر شما هم تخصصی دارید، می توانید یک دوره مربی گری برای کاربران برگزار کنید. پس از آن که مهارت یا تخصص موردنظر را به کاربران آموزش دادید، زمان آن می رسد که مربی آن ها باشید تا به سطح خوبی برسند. همچنین می توانید برای جلب اعتماد کاربران، نتایج افراد دیگر را در اختیار آن ها قرار دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید. در این مورد، مهارت های نرم هم اهمیت زیادی دارند؛ مثلاً باید بتوانید به بهترین شکل ممکن با کاربران خود ارتباط برقرار کنید.

مهم ترین مزایای کسب درآمد از طریق مربی گری عبارتند از:

 • این روش کسب درآمد نیازمند مهارت های فردی قوی است تا بتوانید دانشجویان خود را در بالاترین حد ممکن قرار دهید.
 • مربی گری آنلاین پتانسیل بسیار خوبی برای درآمدزایی دارد و می تواند شما را به ثروت و شهرت زیادی برساند.
 • هیچ محدودیتی در مورد حوزه فعالیتی وجود ندارد و می توانید در هر حوزه ای که مهارت دارید، کار خود را شروع کنید.
 • در این روش کسب درآمد بازاریابی دهان به دهان کمک بسیار زیادی به شما می کند و می توانید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

مربی گری در یک حوزه ای که به آن علاقه دارید، لذت زیادی دارد! حال فرض کنید از آن کسب درآمد کنید. در این صورت لذت آن چند برابر است و می توانید از علاقه خود درآمد بسیار خوبی کسب کنید.

 1. کسب درآمد از طریق صداگذاری

صداگذاری یکی از کارهایی است که بسیاری از افراد و شرکت ها به آن نیاز دارند! یکی از مهارت هایی است که حتی در خانه هم می توانید انجام دهید و اگر صدای خوبی دارید، درآمد خوبی در انتظار شما خواهد بود. شرکت ها برای ایجاد نسخه صوتی کتاب های خود، ویدئوهای یوتیوب، تبلیغات، وبینار و هر چیز دیگری که فکر کنید به صداگذاری نیاز دارند و فرصت بسیار خوبی برای درآمدزایی است. یکی از مسائلی که در صداگذاری اهمیت بسیار زیادی دارد، خلاقیت است. در واقع اگر خلاق هستید و صدای خوبی دارید، می توانید کار خود را شروع کنید و بهترین نتایج را بگیرید.

مهم ترین مزایای کسب درآمد از طریق صداگذاری عبارتند از:

 • امکان ارتباط با افراد دیگر که در حوزه های مختلف مهارت دارند وجود دارد.
 • با توجه به مهارت های شما امکان افزایش درآمد به صورت نامحدود وجود دارد! در واقع پتانسیل درآمدی بسیار بالا دارد.
 • یکی از کارهایی است که هنوز رقابت در آن زیاد نیست و به راحتی می توانید رشد کنید.

بنابراین صداگذاری یکی از بهترین روش های کسب درآمد است که می توانید بدون نیاز به سرمایه شروع کنید.

 1. کسب درآمد از طریق مشاوره تبلیغات

تقریباً به هر جایی که نگاه می کنیم، تبلیغات حضور دارد! در واقع تبلیغات بخش جدانشدنی از هر کسب و کاری است و فرقی هم نمی کند که کسب و کار کوچکی است یا بزرگ. در هر صورت به آن نیاز دارند و شما می توانید به عنوان مشاور تبلیغات فعالیت خود را شروع کنید. تا به حال در مورد هزینه مشاوره تبلیغات فکر کرده اید  و می دانید که یک منبع عالی برای کسب درآمد است؟ کافی است کمی اطلاعات در مورد تبلیغات کسب کنید تا اطلاعاتی که به کاربران می دهید، ارزشمند باشد. در این صورت می توانید یک منبع بسیار عالی برای کسب درآمد در اختیار داشته باشید.

مهم ترین مزایای کسب درآمد از طریق مشاوره تبلیغات عبارتند از:

 • میزان درآمد کسب شده از طریق مشاوره تبلیغات به فاکتورهای زیادی بستگی دارد و می توانید درآمد بسیار بالایی داشته باشید.
 • اگر با افراد و KPI آشنایی داشته باشید و حتی تسلط خوبی روی آن دارید، شانس زیادی برای کسب درآمد خواهید داشت.
 • شبکه سازی یکی از مسائل لذت بخش است و در بحث مشاوره تبلیغات، شبکه سازی کمک زیادی برای به دست آوردن مشتری می کند.

بنابراین مشاوره تبلیغات یکی از شغل های ارزشمند و لذت بخش است که می توانید در این حوزه فعالیت کنید.

 1. کسب درآمد از طریق راه اندازی سایت تخصصی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به دنبال یک موضوع خاص باشید و با سایتی روبرو شوید که در آن حوزه به صورت تخصصی فعالیت می کند. البته منابع زیادی در هر موضوعی وجود دارد اما ارزش یک منبع تخصصی بسیار بیشتر است. اگر در حوزه خاصی فعالیت دارید و علاقه مند هستید، کافی است یک سایت تخصصی در آن حوزه ایجاد کنید و محتوای مربوط به آن را منتشر کنید. در این صورت شانس زیادی برای کسب درآمد بالا دارید. روش های درآمدی هم کاملاً دست خودتان است؛ می توانید مشاوره بدهید یا دوره های آنلاین برای کاربران برگزار کنید.

مهم ترین مزایای راه اندازی سایت تخصصی عبارتند از:

 • هزینه راه اندازی سایت تخصصی بسیار پایین و گاهی اوقات هم بدون هزینه می توانید یک بلاگ در این زمینه ایجاد کنید.
 • استفاده از سیستم های مدیریت محتوای آماده نظیر وردپرس و همچنین قالب های آماده می تواند هزینه و زمان طراحی سایت تخصصی را کاهش دهد.
 • داشتن سایت مدیریت را آسان می کند و می توانید هر چیزی که دوست داشتید را روی سایت قرار دهید! در واقع محدودیتی وجود ندارد.

بنابراین راه اندازی سایت تخصصی کار بسیار عالی است و می تواند شما را ثروتمند و مشهور کند.

 1. کسب درآمد از طریق ایجاد انجمن

گاهی اوقات کاربران با دور هم جمع کردن افرادی که در یک حوزه فعالیت می کنند یا به چیزی علاقه دارند، یک جامعه فعال در اختیار دارند. در چنین شرایطی پتانسیل کسب درآمد بسیار بالا است و می توانید به ثروت زیادی دست پیدا کنید. از طرف دیگر، می توانید کمک های انسان دوستانه انجام دهید که بستگی به نوع انجمن شما دارد. حتی می توانید برای عضویت کاربران هزینه ماهانه دریافت کنید که خودش یک منبع درآمد عالی است. راه اندازی یک انجمن گفتگو برای کاربران کار سختی نیست و به راحتی می توانید به کمک اسکریپت های آماده آن را انجام دهید. مهم ترین چیزی که اهمیت دارد، ایده ای است که پشت ماجرا قرار دارد و باید آن را بررسی کنید.

کسب درآمد از ایده شما

آخرین ایده برای راه اندازی کسب و کار آنلاین ایده شما است! اگر شما ایده ای در ذهن داشته باشید، شک نکنید که قابلیت کسب درآمد آنلاین را دارید. شاید بپرسید چطور امکان پذیر است. هر ایده ای که در ذهن شما وجود دارد، اگر کمی مورد بررسی و آنالیز قرار بگیرد امکان دارد که رشد کند. لازم است از یک متخصص حوزه کسب و کار اینترنتی کمک بگیرید و ایده خام خود را به یک ایده پخته تبدیل کنید.

در این مقاله به بررسی چند مورد از مهم ترین ایده های راه اندازی کسب و کار آنلاین پرداختیم تا اگر قصد شروع کسب و کاری را دارید اما ایده نداشتید، از آن ها استفاده کنید. اگر سوالی دارید، می توانید از طریق بخش نظرات مطرح کنید تا شما را راهنمایی کنیم.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *